W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie z klasy 1B z wychowawczynią Małgorzatą Komodowską i nauczycielem - bibliotekarzem panią Magdaleną Markowską udali sie na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Spotkanie rozpoczęło sie zwiedzaniem wypożyczalni i czytelni, a zaraz po tym rozpoczęły sie zajęcia o teatrzyku kamishibai, który powstał w dalekiej Japonii. To forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Dzieci obejrzały i wysłuchały bajkę "Rower Walentynki" autorstwa Christiana Ferrari. Po wysłuchaniu bajki rysowały swoje ulubione zwierzęta i przedstawiały historie o nich z teatrzykiem kamishibai. Wycieczka bardzo sie wszystkim podobała. Dziękujemy za zaproszenie do Biblioteki Pedagogicznej.