Zaproszenie

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach serdecznie zaprasza do udziału w

VIII Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliadzie

„Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego na tropach tajemnic”,

w ramach której odbędą się:

• konkurs plastyczny dla klas I-III „Zaprojektuj i wykonaj historyjkę obrazkową, w której przedstawisz wybraną postać z powieści Kornela Makuszyńskiego jako odkrywcę skarbu.”
  • konkurs plastyczny dla klas IV-VI „Zaprojektuj i wykonaj szkatułkę, w której wybrany bohater z powieści Kornela Makuszyńskiego mógłby przechowywać swoje tajemnice”.
  • konkurs plastyczny dla klas VII-VIII „Plakat reklamujący agencję detektywistyczną Adasia Cisowskiego”.
  • konkurs literacki

- kategoria wiekowa – klasy IV – VI:” Jak odkryłem tajemnicę znikających bohaterów z wybranej powieści Kornela Makuszyńskiego?- opowiadanie z dialogiem”.

- kategoria wiekowa – klasy VII – VIII: „Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem jednej z książek Kornela Makuszyńskiego i rozwiązujesz wymyśloną przez siebie zagadkę detektywistyczną – opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych”.

• Turniej wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego w dniu finału VIII Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady.

Turniej wiedzy obejmuje dwie kategorie wiekowe: klasy I – III i klasy IV - VIII. Finał VIII Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady odbędzie się 16 marca 2023 roku. W trakcie uroczystości nastąpi wręczenie nagród indywidualnych laureatom konkursów i głównego trofeum zwycięskiej szkole.

Pobierz dokumenty:

Regulamin i karta zgłoszeniowa do Turnieju Wiedzy

Regulamin i karta zgłoszeniowa do konkursu plastyczno-technicznego

Regulamin i karta zgłoszeniowa do konkursu plastycznego

Regulamin i karta zgłoszeniowa do konkursu literackiego

Zasady uczestnictwa w VIII Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady

oświadczenie o wyrażeniu zgody na wizerunek

VIII Siedlecka Międzyszkolna KORNELIADA.jpg