Nadejdzie dzień,
gdy człowiek będzie musiał walczyć
z bardzo niebezpiecznym wrogiem swego zdrowia
- z hałasem, tak samo,
jak kiedyś walczył z cholerą i dżumą.
/Robert Koch/

Usłysz ciszę w szkole!
 Cisza, podobnie jak mowa, to integralna część ludzkiego życia – szczególnie życia dziecka, kiedy najbardziej staje się niezbędna do prawidłowego rozwoju psychicznego młodego człowieka. Jest potrzebna jak powietrze i woda, a jej brak i przebywanie w ciągłym hałasie może przyczyniać się do powstawania wielu patologii fizycznych, ale przede wszystkim emocjonalnych. Ciągły hałas przyczynia się u Uczniów do wzrostu agresji, zaburzeń koncentracji, czy nieumiejętności panowania nad emocjami. Mając powyższe na uwadze, pedagodzy, w porozumieniu z panią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach, biorąc odpowiedzialność za swoich podopiecznych stworzyli tzw „Strefę ciszy”, w której każdy Uczeń będzie mógł się odprężyć, odpocząć i zrelaksować, by w pełni sił uczestniczyć w kolejnych zajęciach lekcyjnych. „Strefa ciszy” mieści się w sali 105 naszej szkoły. Wyposażona została w kąciki tematyczne z materacami i krzesełkami – czytelniczy, gier planszowych, kolorowanek. Każdy znajdzie coś dla siebie i jeżeli zobowiąże się do zachowania ciszy i zrezygnowania z telefonu komórkowego, będzie mógł przyjść i spędzić przerwę międzylekcyjną w spokoju. Bo „Strefa ciszy” to także miejsce bez urządzeń elektronicznych! Dbajmy o zdrowie i własny rozwój!
      Drogi Uczniu, serdecznie Cię zapraszamy już od najbliższego poniedziałku – „Usłysz ciszę w swojej szkole”!
 Wykaz przerw, podczas których będzie można skorzystać ze „Strefy ciszy” będzie wywieszony na drzwiach s. 105.
                                                                                                  Pedagodzy szkolny