Jak co roku nasza szkoła brała udział w działaniach wspierającychekologię i naukę.

W dniach 17-21.04.2023r. uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonywali zadania promujące Dzień Ziemi i ochronę środowiska. Klasyczwarte piątewykonały krzyżówki i plakaty ekologiczne oraz modele naszej „ Smutnej i wesołej planety”. Uczniowie klasszóstychprzygotowywali zdrowe posiłki, siódmych- eksperyment naukowy z wykorzystaniem wiatru, światła lub wody, prezentacje multimedialne pt.” Zanieczyszczenia środowiska” oraz projektowali ekologiczne stroje. Najstarsi uczniowie wykonali torby ekologiczne, które wraz z innymi pracami można podziwiać na wystawie przy głównym wyjściu naszej szkoły. W czwartek 20.04.2023r. odwiedziła nas również pani Sowińska z Nadleśnictwa Siedlce, która opowiadała o ochronie lasów, zachowaniu się w lesie,a także o zagrożeniach wynikających z jego zaśmiecaniaDodatkowo, młodsze klasy na zajęciach z koła języka angielskiego, w ramach projektu eTwinning oraz English Special Days uczestniczyły w różnorodnych działaniach dotyczących naszej planety i ochrony środowiska. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: