W dniu 04.05.2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowała kl. 2d oraz kl. 6c przy współpracy ze szkolnym chórem pod kierunkiem pani Katarzyny Sypuły oraz grupą taneczną, której opiekunem jest pani Aleksandra Romaniak. Uczniowie przedstawili tło historyczne towarzyszące uchwaleniu pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji, zwracając uwagę jak ważne miejsce zajmuje w historii naszego kraju. Nie zabrakło też piosenek o Ojczyźnie oraz tańca z flagą. Wszystko to działo się przy udziale pocztu sztandarowego naszej szkoły pod opieką pana Grzegorza Jastrzębskiego oraz przy misternie wykonanej dekoracji przygotowanej przez panią Bogusławę Chalecką. Była to okazja do kształtowania postawy patriotycznej wśród naszych uczniów.

Na koniec głos zabrała pani Dyrektor - Hanna Głuchowska, która podziękowała wszystkim nauczycielom, uczniom biorącym udział w akademii, którzy przybyli z pięknymi biało-czerwonymi flagami i kotylionami. Pani Dyrektor wręczyła również dyplomy, zwycięskim klasom, które wzięły udział w przygotowanym przez panią Annę Sawicką konkursie klas I – III ,,Wiosenny kącik roślin – Od ziarenka po zdrowe śniadanie".

T. Jasiński, I. Niciporuk