Dzień 1

W środę 10 maja klasy 4 wraz z wyczowawczyniami i panem od historii wyjechały na wycieczkę na Warmię i Mazury. Pierwszym etapem ich podróży był Olsztynek, gdzie uczniowie zwiedzili skansen - Muzeum Budownictwa Ludowego. W parku etnograficznym zobaczyli ciekawe zabytki architektury dawnej - młyn napędzany siłą nurtu rzecznego, kuźnię, stajnię z kolekcją pojazdów konnych, odwiedzili pijalnię ziół, w której wykorzystuje się rośliny wychodowane na miejscu. Największym zainteresowaniem cieszył się kościół z 1662 z ciekawymi freskami na suficie i ścianach. Następnie wszyscy udali się do Olsztyna, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu Manor spędzali czas bawiąc się na świeżym powietrzu - grając w piłkę, spacerując nad jeziorem. Ciekawym wydarzeniem było odwiedzenie gospodarstwa agroturystycznego w którym główną atrakcją były pokazy hippiczne, jazda bryczką i dyskoteka w stodole. Dzień zakończył się ogniskiem gdzie czwartoklasiści piekłi kiełbaski i rozmawiali o przeżyciach których doświadczyli. Pogoda dopisała, humory również. Czekajcie na dalsze relacje.