Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzeń, które odbyły się w naszej szkole.

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji nasi uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w różnorodnych przedsięwzięciach. Trwały one przez miesiąc, a zakończyły się właśnie w ostatnim tygodniu kwietnia.

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie klas VII-VIII bawili się na terenie szkoły w grę Eiersuche (szukanie jajek) oraz wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Przysłowia niemieckie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10. Wyniki konkursu poznaliśmy kilka dni temu. I miejsce zdobyła nasza uczennica Natalia Gala. Serdecznie gratulujemy. Uczniowie klas I-VIII wzięli też udział w Ogólnopolskim Konkursie „The Big Challenge”.

Klasa VI B uczestniczyła w ogólnopolskim wydarzeniu kulturowym Easter Egg Hunt, w którym  uczniowie musieli wykonać zadania zakodowane za pomocą kodów QR, rozmieszczone w rożnych miejscach w szkole.

Klasy I-III wzięły udział w szkolnym konkursie piosenki w języku angielskim. Zwyciężyła klasa II B przedstawiają piosenkę „What's on menu today”. Uczniowie tej klasy mieli okazję wystapić i zaprezentować piosenkę podczas wręczenia nagród w zorganizowanym przez naszą szkołę konkursie dla przedszkoli. W prezentacji można zobaczyć piosenki wykonane przez wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie.

Chętni uczniowie z klas IV-VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Wielkiej Brytanii biorąc udział w quizie, który polegał na odnalezieniu na szkolnych korytarzach kodów QR i odpowiedzeniu na pytania, które się na nich znajdowały. Pytania i odpowiedzi sformułowane były w języku angielskim. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, a najlepiej poradziła sobie Lena Pucyk z klasy IV B.

Klasy IV stworzyły swoje snapwords. Uczestnicy wykazali się pomysłowością. Komisja konkursowa uznała, że na wyróżnienie zasluguje praca Maji Chróściel z klasy IV B.

Uczniowie klas VI stworzyli lapbooki o wybranych krajach europejskich. Pomysłowość, przekaz informacji i wykonanie lapbooków jest zachwycające. Prace zostaną wykorzystane podczas lekcji geografii. Najpiękniejsze lapbooki wykonały: Maja Konstantynowicz kl. VIB – miejsce I, miejsce Magdalena Sawicka kl. VI B,- miejsce II oraz Lena Chwedoruk kl. VIA – miejsce III.

Uczniowie klas VI i VII stworzyli bardzo ciekawe prezentacje multimedialne o krajach anglojęzycznych. Na wyróżnienie zasługują: Amelia Pietrusiak kl. VI D, Krystian Kowalczyk kl. VII B, Maciej Charczuk kl. VII oraz Patrycja Filipowicz z kl. VIIA.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie we wszystkie przedsięwzięcia i wykonane prace.
                                            Zwycięzcom szkolnych konkursów serdecznie gratulujemy.

Nauczyciele Języków Obcych