15 maja uczennice i uczniowie klasy IIIC odwiedzili rozgłośnię Katolickiego Radia Podlasie. Na początku przedstawicielka redakcji przybliżyła grupie najważniejsze zasady funkcjonowania rozgłośni, opowiedziała o zadaniach realizatora, spikera i reportera. Głos radiowy, montaż dźwięku i realizowanie programu - to przykładowe kwestie, z którymi wszyscy zostali zapoznani. Następnie trzecioklasiści wzięli udział w nagraniu - przedstawili się do mikrofonu. Odsłuchiwanie wypowiedzi dostarczyło wszystkim wiele radości, a emocje pojawiły się również wtedy, gdy dzieci usłyszały swoje zmodyfikowane głosy. To było jednak dopiero przygotowanie do tego, co nastąpiło później ponieważ wizyta w radiu miała na celu nie tylko poznanie pracy radiowców, ale przede wszystkim przygotowanie szczególnego prezentu dla swoich mam. Wszyscy uczniowie wzięli udział w nagraniu audycji z okazji Dnia Matki.  Każdy przygotował dla swojej mamy piękne, wzruszające, pełne wdzięczności i miłości życzenia, które będzie można usłyszeć na antenie Katolickiego Radia Podlasie 26 maja o godzinie 19.30.
              ❤DROGIE MAMY, KOCHAMY WAS
                                                                                                                              Małgorzata Łuka