Edukacja przedszkolna

Programy wychowania przedszkolnego na rok szk. 2018/2019

1. "Kocham przedszkole" - autorki: M.A. Pleskot, A.Staszewska - Mieszek wyd. WSiP

- grupa  3-latki

- grupa 4/5-latki

2. "Wokół przedszkola" - autorki: M. Kwaśniewska, J. Lendzion, W. Żaba-Żabińska , wyd. MAC

- grupa 4-latki

- grupa 5-latki

3. "Dzieciaki w akcji" - autorki: A. Stelmach-Tkacz, K. Mucha, Nowa Era

- grupa 6-latki

4. I love Boo - język angielski

Pakiety

3-latki - "Plac zabaw" wyd, WSiP

4-latki - "Olek i Ada" wyd. MAC

5-latki - " Olek i Ada" wyd. Mac

4/5 latki -" Plac zabaw" wyd, WSiP

6-latki - "Dzieciaki w akcji" wyd . Nowa Era

Program "Dzieciaki w akcji" - autorki: A. Stelmach-Tkacz, K.Mucha,  wyd . Nowa Era

Jak wychować mądre i szczęśliwe dzieci?

Odpowiada na potrzeby współczesnego dziecka i jego rodziny.

• Łączy edukację z rozwojem, tworząc dziecku przestrzeń do zabawy i uczenia się.
  • Wprowadza wartości jako naturalne etapy rozwoju poznawania świata, kładąc nacisk na przeżywanie i wychowanie.
  • Prezentuje metody wspierania rozwoju emocjonalno-społecznego zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu psychologii emocji i motywacji.
  • Rozwija umiejętność uczenia się dzieci oraz wspomaga osiąganie dojrzałości emocjonalnej do podjęcia nauki w szkole,
  • Samoocena pozwala nauczycielowi diagnozować emocje dziecka podczas uczenia się.
  • Dostarcza rozwiązań w zakresie indywidualizacji pracy z dzieckiem oraz włączania domu rodzinnego w wychowanie i edukację małego dziecka.
  • Doskonale sprawdza się w grupach niejednorodnych wiekowo, dzięki ułożeniu treści w taki sposób, aby dzieci w każdym wieku w tym samym okresie kształtowały te same umiejętności lub sprawności.

Skupiając się na ROZWOJU, WYCHOWANIU I EDUKACJI, proponujemy zestaw materiałów edukacyjnych:

• łączący nowoczesne rozwiązania z najlepszymi, sprawdzonymi doświadczeniami i wiedzą naukową,
  • łączący edukację z rozwojem,
  • otwarty na współczesne dziecko i jego rodzinę,
  • wprowadzający wartości jako naturalne etapy poznawania świata,
  • wprowadzający gotowe rozwiązania pomagające w prowadzeniu dokumentacji, zgodne z wymaganiami nadzoru pedagogicznego.