20 września 2022r., dzieci w naszej grupie świętowały Dzień Przedszkolaka. Wszystkie "Misie" obchodziły ten dzień w stylu pirackim, z pirackimi atrakcjami. Kapitan Pstryk zostawił dzieciom list, w którym poinformował, że w naszym przedszkolu ukryty jest prawdziwy skarb. Poprosił nasze przedszkolaki o to, by go odnalazły. Zostawił im wskazówki i mapy, które dzieci kolejno odnajdywały rozwiązując zadania Kapitana Pstryka. Dzieci założyły pirackie czapki, które zostawił im Pirat i z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem ruszyły do rozwiązywania zagadek. Dzieci musiały nauczyć się pirackiego okrzyku, wykonać samodzielnie lunetę, nauczyć się sterować pirackim statkiem, wciągać żagle i dbać o czystość na statku. Musiały wykazać się sprawnością fizyczną i spostrzegawczością. Poradziły sobie doskonale i odnalazły ukryty skarb! Radość była ogromna, a duma i satysfakcja towarzyszyła naszym przedszkolakom przez cały dzień.
                                                                                                                        J. Kuzaka, M. Wakulinska