„Krótkie nóżki, długi ryjek,

Ostre kolce ciało kryją.

Ach, cóż to za groźny zwierz?

To jest jeż, malutki jeż.”

Dnia 17.11.22r. gościliśmy w naszym przedszkolu specjalnego gościa – jeża „Balbinkę” wraz z opiekunem. Dzięki uprzejmości firmy „Format” wysłuchaliśmy niezwykłych informacji na temat tego fascynującego zwierzaka, jego życia, środowiska i umiejętności. Balbinka wśród dzieci czuła się bardzo dobrze, nie miała powodów do ukrycia się pod swoje kolce. Dzieci zachowały ciszę, bo przecież jeże nie lubią hałasu, dzięki temu mogły podziwiać go z bliska, pomachać, a nawet delikatnie dotknąć kolców. Podczas wizyty w naszej placówce, Balbinka jadła swoje drugie śniadanie, co bardzo podobało się naszym przedszkolakom i w skupieniu obserwowały jeżyka. Spotkanie z jeżykiem było bardzo ciekawe i sprawiło wszystkim wiele radości. Mamy nadzieję, że Balbinka jeszcze kiedyś do nas zawita.

I.Rogowiec