1 czerwca 2026r. plac dookoła ,,Dwunastki” wypełnił się wesołym gwarem dzieci, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Tego dnia bowiem w naszej szkole miał miejsce Festyn Rodzinny, którego honorowym gościem był wiceprezydent miasta pan Dariusz Stopa. Celem przedsięwzięcia, które odbywa się rokrocznie, jest promowanie wartości rodzinnych, umacnianie więzi między rodzicami a dziećmi, aktywne spędzanie wolnego czasu, a także integracja społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. W organizację imprezy włączyli się dyrekcja, pracownicy szkoły, rodzice, wiele instytucji oraz sponsorzy.
Pogoda sprzyjała, a atrakcji było co niemiara. Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor Grażynę Leydy rozpoczął się program ,,Mam talent”, podczas którego uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych, recytatorskich, tanecznych i językowych. Podczas występów tanecznych czy zumby świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale także ich mamy. Na przygotowanych przez rodziców stołach królowały wyłącznie zdrowe przekąski i napoje.
W ciągu całego dnia chętni mogli spróbować swoich sił w konkursach plastycznych, zawodach sportowych, sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego, pomalować twarz w dowolnie wybrany wzór, wziąć udział w harcerskich zabawach integracyjnych, a także nauczyć się prawidłowego szczotkowania zębów i udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko artystyczne p. Anny Zawalich, oblegane było również stoisko robotyki, które zaprezentowało najnowsze technologie. Jak zawsze wiele osób śledziło pokaz tresury psa policyjnego, chętni mogli natomiast poczuć na sobie ciężar wojskowej kamizelki.
Po zmaganiach sportowych na odpoczynek zapraszała strefa relaksu: ,,Czytanie pod chmurką”, w której można było także wziąć udział w quizie biblioteczno-literackim. Na zwycięzców pytań z premią (dla osób lubiących wyzwania) czekały piękne książki.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Do zobaczenia za rok!














































