💛😊 Ostatni dzień Tygodnia Bezpieczeństwa poświęciliśmy bezpieczeństwu emocjonalnemu. Dzieci rozmawiały o swoich uczuciach, uczyły się rozpoznawać i nazywać podstawowe emocje oraz poznawały sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zawsze mogą zwrócić się o pomoc do zaufanych dorosłych oraz jak ważne są życzliwość, empatia i troska o innych. Zdobyta wiedza została utrwalona podczas rozmów, zabaw i działań plastycznych. 💛🤗😊
W grupie 5-latków „Smerfy” zajęcia na temat emocji poprowadziła również pani pedagog Katarzyna Maciejuk, która w ciekawy i przystępny sposób utrwaliła z dziećmi wiedzę o emocjach oraz o tym, jak je rozpoznawać i wyrażać.





































