Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

11Dnia 20 grudnia uczniowie klasy 4c naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Miejską  Bibliotekę Publiczną Filia nr 2 w Siedlcach. Temat zajęć to "TRADYCJE ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA". Bibliotekarze zapoznali uczniów z ciekawymi i nieznanymi w naszym kraju tradycjami związanymi z obchodzeniem ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA w różnych krajach europejskich. Panie opowiedziały ciekawe historie związane także z obchodzeniem Świąt w Polsce. Dzieci najbardziej interesowały pytania: Dlaczego podczas Wigilii nie może nikomu wypaść z ręki łyżka?" czy "Dlaczego we Wigilię nie należy się kłócić i krzyczeć" oraz "Dlaczego tak naprawdę i komu zostawiamy puste miejsce przy stole podczas wieczerzy wigilijnej?".

 

 Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z niezwykłym zainteresowaniem słuchały wykładu pani bibliotekarki oraz obejrzały prezentacje multimedialną. Najbardziej zainteresowały ich tzw. "ciekawostki" ze świata i tradycje u nas nieznane. Chętnie zadawali pytania, słuchali, a także obejrzeli wystawę książek o tradycjach i kulturze Bożego Narodzenia na świecie. Na zakończenie panie bibliotekarki przygotowały niespodziankę. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy .Każdej grupie przydzielony został stół, na którym dzieci miały narysować "najpiękniejszy stół wigilijny" .Zabawa była przednia. Dzieci z wielką pieczołowitością "tworzyły" swój stół, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw, ale również Biblii, sianka oraz pustego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca. Po podziękowaniach dla bibliotekarzy wrócili do szkoły w iście świątecznych nastrojach. 

Joomla Template - by Joomlage.com