Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W czwartek, w ramach Tygodnia z książkami Kornela Makuszyńskiego, uczniowie mieli za zadanie ocenić prawdziwość podanych zdań. Stopień trudności dostosowany był do wieku, dlatego też uczestnikom udało się wywiązać z powierzonego zadania. Aby urozmaicić zadanie i wprowadzić element zabawy, pytania zostały zapakowane w jajka niespodzianki i koperty.

                                                                                   Agata Zdankowska, Aneta Gomza
                          1.jpg 3.jpg 2.jpg

Drugiego dnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję zapoznać się z niesamowitym humorem naszego patrona, słuchając utworów o przygodach Koziołka Matołka, o małpce Fiki Miki, czy sprytnym szewcu Skubie, który pokonał smoka. Tym razem, w rolę lektorów wcielili się nauczyciele bibliotekarze oraz niezastąpiony Mateusz Kalman - uczeń klasy 8c.  

Wśród uczniów klas starszych głośne czytanie odbywało się na wybranej lekcji.

W drugiej części dnia każda klasa miała do wykonania prace plastyczne. I tak: klasy pierwsze ozdabiały podkowy, klasy drugie musiały wymyśleć nazwę dla siebie, opierając się na twórczości Makuszyńskiego, trzecioklasiści dekorowali maski Koziołka – z tego zadania wywiązali się na szóstkę. Czwartoklasiści zrobili ozdobne ramki do przygotowanych wcześniej cytatów patrona. Klasy piąte i szóste musiały wykazać się, oprócz kunsztu plastycznego, umiejętnościami pisarskimi, bowiem mieli do przygotowania komiks na podstawie powieści Makuszyńskiego. Szóstoklasiści musieli stworzyć Kartkę dla Jubilata, zaś najstarsi mieli do przygotowania gazetki na temat zekranizowanych utworów patrona.

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Korneliady.

                                                                         Wszystkim artystom bardzo dziękujemy!

Agata Zdankowska, Aneta Gomza

„Każda książka jest żywym stworzeniem ... Każda ma duszę i każda ma serce."
„Szatan z siódmej klasy"

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, od 14 marca, rozpoczął się w naszej szkole Tydzień z książkami Kornela Makuszyńskiego. Pierwszego dnia uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą życiu i twórczości patrona oraz mieli możliwość zapoznania się z różnymi wydaniami jego dzieł, i tych starszych i najnowszych - zakupionych dzięki funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Następnie mogli zweryfikować świeżo nabytą wiedzę poprzez gry i zabawy. Klasy pierwsze rozwiązywały wspólnie krzyżówkę, klasy drugie miały za zadanie wymyśleć nazwę dla siebie, inspirując się twórczością Kornela Makuszyńskiego, zaś trzecioklasiści i starsi musieli z rozsypanych wyrazów ułożyć tytuły książek. Element rywalizacji uatrakcyjnił wykonanie zadania i podgrzał emocje wśród uczestników!

                                                                                       Agata Zdankowska. Aneta Gomza

„Bez względu na to, ile masz zajęć,

najważniejszą rzeczą,

jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka,

oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie,

jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji”
                                                                                                               Jim  Trelease

Szanowni Państwo,

biblioteka Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach pragnie zwrócić Państwa uwagę na jakże ogromną rolę książki w procesie rozwoju świadomości młodego człowieka i roli rodziny w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania, „bo nie od dziś wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Szkoła to następny etap, w którym możemy umacniać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku regularnego czytania i rozbudzenie w nim pasji do książek może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. Dlatego zachęcamy Państwa do włączenia się do Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i zapoznania się z jej programem przedstawiającym wielorakie korzyści płynące z głośnego czytania.

„Zwyczaje bożonarodzeniowe”

pod takim hasłem biblioteka szkolna 

w ramach akcji „Duży czyta małemu”

zorganizowała lekcję biblioteczną dla grupy świetlicowej.

Słuchacze zostali zapoznani z tradycjami i zwyczajami kultywowanymi w naszym kraju i regionie na podstawie książki „Tradycje i zwyczaje wigilijne” A. Willman i S. Chmiel, zakupionej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W rolę lektora wcielił się niezastąpiony Mateusz Kalman. Miłym akcentem zajęć było śpiewanie kolęd pod okiem starszych koleżanek z kl. 8c – Wiktorii Osińskiej, Marii Rejtczak i Amelii SkwierczyńskiejPatrycji Oknińskiej i Julii Bąboń.

                                                                                                 Agata Zdankowska, Iga Kornacka-Barczak

Joomla Template - by Joomlage.com