Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo…”

pod takim hasłem biblioteka szkolna, w ramach akcji

 „Duży czyta małemu”,

zorganizowała lekcje biblioteczne w klasie 3a i grupie świetlicowej.

Tematem spotkania było Święto Niepodległości.

Uczennice klasy 8b i 8c - Maria Rejtczak, Wiktoria Osińska, Patrycja Oknińska, Amelia Skwierczyńska, Łucja Braszczyńska - czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom książkę Wojciecha Widłaka „ Komendat wolnej Polski”. Lekcji towarzyszyła także wystawa książek historycznych, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W czasie lekcji utrwalone zostały wiadomości na temat Józefa Piłsudskiego, polskich symboli narodowych, święta niepodległości i okoliczności jego ustanowienia oraz faktów historycznych dotyczących poruszanego tematu. Dzieci z dużym skupieniem słuchały o bohaterskiej postawie swoich rówieśników, którzy z narażeniem życia uczestniczyli w tajnych kompletach w czasie rozbiorów. Na zakończenie zajęć młodzi czytelnicy z entuzjazmem odpowiadali na pytania swoich starszych koleżanek.

 

28.10.22 r. klasy 1b i 1c wybrały się do biblioteki szkolnej, w celu zapoznania się z jej księgozbiorem. W czasie zajęć dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz czytelni. Dowiedziały się, w jaki sposób mogą wypożyczać książki oraz obejrzały krótki film edukacyjny, w którym zostały przedstawione prośby książki.  Uczniowie przeszli test sprawdzający ich znajomość z najpiękniejszych bajek i wierszyków dla dzieci, spisali sią na szóstkę! Na zakończenie spotkania, pierwszoklasiści z ogromnym entuzjazmem wypożyczali swoje pierwsze książki. Wizyta w bibliotece szkolnej była dla nich kolejnym, ciekawym doświadczeniem.

                                                                                     Agata Zdankowska, Iga Kornacka-Barczak

„Kornel Makuszyński – autor uśmiechniętych książek” 

pod takim hasłem biblioteka szkolna, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 

zainaugurowała akcję „Duży czyta małemu”.

Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 (bo nie od dziś wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci)  oraz zachęcenie najmłodszych do spędzenia wolnego czasu z książką. Uczniowie klas ósmych czytali przedszkolakom najpiękniejsze bajki polskich autorów, zaś uczniowie klas 1 i 2 przybliżyli sobie sylwetkę naszego patrona, zapoznając się z biografią pisarza, jak również obcowali z  utworami, które wyszły spod pióra autora. W październiku, dzięki wolontariatowi bibliotecznemu, kontynuowana była akcja czytelnicza. Tym razem uczniowie  klas 1 i 2 dowiedzieli się, w jakich okolicznościach powstały „Przygody Koziołka Matołka”, a także poznali  ciekawostki z życia artysty. Przedszkolaki z kolei, dzięki wolontariuszom, zapoznały się z kolejnymi pozycjami najpiękniejszych bajek polskich autorów. Dzieci z ogromnym skupieniem i niebywałym zainteresowaniem słuchały nie tylko tekstów o perypetiach małego Koziołka, ale także małpki Fiki- Miki, Murzynka Goga-Goga czy problemach Słonia Trąbalskiego.

                                                                                                                          Agata Zdankowska

        IMG_5343.jpegIMG_5367.jpegIMG_5361.jpeg5.jpg2.jpg1.jpg

Drodzy Uczniowie, zachęcamy wszystkich miłośników czytania  do udziału w wyzwaniu czytelniczym.

ZASADY UDZIAŁU W WYZWANIU:

 1. „WYZWANIE CZYTELNICZE” jest skierowane do wszystkich uczniów SP nr 12 w Siedlcach.
 2. Celem akcji jest: czytanie; zabawa; promocja czytelnictwa.
 1. Czas trwania akcji: listopad – maj 2023.
 2. Akcja polega na: przeczytaniu co najmniej jednej książki (nie lektury obowiązkowej, omawianej na lekcjach) w ciągu miesiąca, spełniającej podane kryteria:

                                                                         WYZWANIE CZYTELNICZE plakat zdj

 b) systematycznym uzupełnianiu zeszytu czytelniczego, w którym zamieszczone będą następujące informacje/rysunki:

 • tytuł i autora wybranej książki - uczniowie klas 1-8
 • głównych bohaterów - uczniowie klas 1-8
 • rysunek najciekawszego momentu z książki - uczniowie klas 1-5
 • cytat, który mu się podoba, śmieszy go lub chce go zapamiętać - uczniowie klas 1-8
 • recenzja książki – uczniowie klas 6-8.

c) uczestnik może nagrać krótki filmik z recenzją książki.

 1. Jeśli uczeń zdecyduje się na nagrywanie filmików, wówczas informacje zapisane w punkcie 4 niniejszego regulaminu, zawiera w nagraniu oraz dodaje swój komentarz, czy wybrana książka mu się podobała i czy też nie oraz czy poleca ją innym.
 2. W przypadku wyboru przedstawienia odpowiedzi w formie wideo, należy zgrać filmik na pen drivie oraz dostarczyć do biblioteki lub wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Nagrane filmiki chcemy zamieścić na szkolnym FB i stronie szkoły. Zgoda na wykorzystanie wizerunku Dziecka znajduje się w załączniku poniżej.
 4. Jeśli Rodzic/Opiekun Prawny nie zgadza się na publikację wizerunku należy nagrać filmik audio, bez wizerunku dziecka. 
 5. Rodzice uczniów klas 1-3 mogą pomagać w czytaniu.
 6. Rozstrzygnięcie wyzwania odbędzie się w czerwcu.
 7. Nagrody przewidziane są dla 3 uczniów, którzy najlepiej wywiążą się z zadań:
 • na poziomie klas 1-3
 • na poziomie 4-6
 • na poziomie 7-8.

                                 Zachęcamy do udziału i życzymy miłej lektury! załącznik nr 1 - zgoda

Wyzwanie czytelnicze notatka zdj   

12, 13 i 17.10.br. z okazji Święta Patrona, biblioteka szkolna zorganizowała w klasach 1 i 2 spotkania czytelnicze, na których starsi uczniowie: Lena Boruta, Wiktoria Kozik, Mateusz Kalman i Wiktor Ochnio wcielili się w role lektorów, czytając fragmenty książek Kornela Makuszyńskiego. Klasy pierwsze słuchały o „Przygodach Koziołka Matołka”, zaś klasy drugie o „Awanturach i wybrykach małej małpki Fiki- Miki”. Dzieci z ciekawością słuchały, a na zakończenie chętnie oraz wyczerpująco odpowiadały na zadawane pytania. Zaznaczyć należy, że działania te związane są także z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. 

                                               Agata Zdankowska, Iga Barczak   

                                                                                Święto Szkoły plakat

Joomla Template - by Joomlage.com