Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

16 listopada uczniowie klasy II d pod opieką p. Agnieszki Korytowskiej i uczniowie klasy II a pod opieką p. Małgorzaty Komodowskiej oraz p. Magdaleny Madej-Batorskiej wybrali się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na lekcję "O siedleckim ratuszu Jackiem zwanym". Włączenie Muzeum do procesu kształcenia pozwoliło na realizację takich celów jak: bezpośredni kontakt z zabytkami kultury, wyrabianie potrzeby obcowania ze sztuką, kulturą i historią, rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych, rozbudzanie aktywności przy wykorzystaniu edukacji regionalnej. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się co to takiego ratusz, jakie pełnił funkcje i co się w nim znajdowało. Kiedy powstał i dlaczego figura Atlasa wieńczącego ratusz nazwana została Jackiem. Na koniec dzieci wykonały papierową, przestrzenną formę ratusza. Podczas lekcji uczniowie wykazali się kulturą osobistą i wiedzą na temat historii naszego miasta oraz znajomością legendy o siedleckim Jacku pt.: "Między niebem a ziemią".                          A.K. & M.M-B

Dnia 16 października uczniowie klasy I b wzięli udział w zajęciach czytelniczo - plastycznych pt.: "Co nam jesień w koszu niesie". Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem wierszy o tematyce jesiennej i rozmową o jesieni. Miało ono na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami. Dzieci opowiadały o tym co dzieje się jesienią w lesie, w polu oraz jak zmienia się otaczający świat. W tym dniu nie zabrakło ulubionych zajęć plastycznych. Na koniec zajęć dzieci wykonały przepiękne prace.                                                 M.M-B&E.J

IMG 20181115 113800245

W imieniu Fundacji Mam Marzenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę maskotek, zabawek, gier i przyborów plastycznych dla chorych dzieci w związku z Dniem Pluszowego Misia. Dziękujemy!

 

mRazem z Fundacją Mam Marzenie, już po raz kolejny, organizujemy  w naszej szkole zbiórkę zabawek - przede wszystkim maskotek, które  25 listopada - w Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, trafią na dziecięce oddziały onkologiczne. Zabawki muszą być nowe - tylko takie mogą trafić do szpitali, gdzie dzieci mają obniżoną odporność. Pluszaki, ale także gry planszowe, książki oraz materiały papiernicze można przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 14 listopada. Bardzo serdecznie prosimy o przyłączenie się do akcji.

Dnia 16 i 17 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, a następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą często odwiedzać bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania.

Joomla Template - by Joomlage.com