Otaczające nas środowisko kryje wiele tajemnic, które można i warto odkrywać. Nasza wyprawa do lasu przebiegła pod hasłem,, W poszukiwaniu wiosny". Podczas spaceru po lesie dzieci słuchały śpiewu ptaków, próbowały rozpoznawać drzewa i kwiaty. Dużo radości dostarczały zabawy ruchowe ,, Na leśnej polanie", ,,Rosną drzewa w lesie", ,,Ptaki do gniazd", a także naśladowanie głosów skrzydlatych mieszkańców lasu. W czasie wycieczki dzieci z grupy ,,Sówki" dostrzegały piękno w obiektach i zjawiskach przyrodniczych, kształtowały umiejętność obserwowania rzeczywistości przyrodniczej.   

M. Wakulińska i K. Raczko

W tym tygodniu "Rybki" poznawały zwierzątka mieszkające na wsi. Dzieci poszerzyły i utrwaliły wiadomości poprzez różnego rodzaju ciekawe zabawy i gry ruchowe, muzyczne oraz działania dydaktyczne m.in. rozpoznawały i poprawnie nazywały zwierzęta żyjące na wiejskim podwórku, rozróżniały i rozpoznawały głosy wydawane przez zwierzęta w czasie ćwiczeń ortofonicznych, jak również wykonały makietę pt: " Wiejska zagroda". 

 A. Prusińska i J. Kuzaka

W ramach tematu  5-latki wykonały ciekawe prace w grupach pt. "Na wiejskim podwórku". Dzieci wykazały się umiejętnością współpracy w zespole,  pomysłowością i cierpliwością. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.                                                                       B.N. i A.Ł.

16 kwietnia odbyło się sadzenie drzewek na placu przedszkolnym. 5-latki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w sadzeniu jabłoni, gruszy i wiśni, a także krzewu agrestu. Obiecały, że będą o te roślinki dbać.                                                               B.N. i A.Ł.

Dzieci z grupy 4-latków uwielbiają różnego rodzaju doświadczenia i eksperymenty. W ubiegłym miesiącu przedszkolaki dowiedziały się co zrobić by balonik się elektryzował oraz sprawdziły co pływa, a co tonie w wodzie. Wiele radości sprawił im eksperyment „Magiczny balonik”, w którym pod wpływem odpowiednich składników balon został napompowany. Bardzo ciekawe okazało się również doświadczenie „Tęcza na talerzu”. Dzieci wraz z Panią poszły do sklepu po cukierki, które w połączeniu z wodą stworzyły piękną, kolorową tęczę. „Żabki” nie mogą się doczekać kolejnych, ciekawych eksperymentów.       

I.Wierzejska, P. Zdunek

10 kwietnia Oddział Przedszkolny odwiedziła Pani Regina Klimaszewska z Nadleśnictwa Siedlce. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy. O tym, jak leśnicy dbają o las i mieszkające w nim zwierzęta. Przedszkolaki poznały podstawowe gatunki drzew występujących w polskich lasach, wraz z ich nasionami. Poznały także zwierzęta mieszkające w lesie, a nawet miały możliwość zobaczenia z bliska poroży jelenia  – takie eksponaty przywiózł ze sobą nasz gość. Dzieci dowiedziały się również jak powinny się zachowywać w lesie, co wolno robić podczas leśnych spacerów a co jest stanowczo zabronione. Przedszkolaki w podziękowaniu za wspólne spotkanie wręczyły Pani Reginie pamiątkowe, wiosenne drzewko wykonane wspólnie z panią. Nasz gość miał prezent również dla nich – dzieci otrzymały książki o tematyce leśnej aby dalej zgłębiać tajniki lasu i leśnych zwierząt. Bardzo dziękujemy za wspólne spotkanie, dzięki niemu każdy przedszkolak jest gotowy na długie, leśne wycieczki.                                                              J. Kuzaka

Joomla Template - by Joomlage.com