12 czerwca 2018r., 3-latki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Dzieci wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez strażaków, w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się: kim jest strażak, czym się zajmuje, oraz jak wygląda jego codzienna praca. Dzieci poznały także numery alarmowe: 998 i 112. Po zajęciach przedszkolaki mogły zwiedzić jednostkę Straży Pożarnej. Obejrzały wóz strażacki wraz z wyposażeniem, każdy mógł wsiąść do środka, co było dla dzieci ogromną atrakcją. Obejrzały także strój strażaka, niektórym udało się go nawet przymierzyć. Dodatkową niespodzianką była włączona syrena strażacka, czy pokaz ściany wodnej przygotowany specjalnie dla naszych przedszkolaków. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte, pełne wrażeń i nowych wiadomości.                             J.K i A.L

W maju dzieci z grupy 4-latków miały okazję wykonać wiele ciekawych eksperymentów. Na początku miesiąca próbowały zabarwić kwiaty i okazało się, że nie jest to wcale takie trudne. W kolejnym tygodniu barwiły sól za pomocą kredy, co sprawiło im wiele radości. Żabki dowiedziały się również, jakie przedmioty przyciąga magnes i sprawdziły to bardzo dokładnie podczas pobytu w przedszkolu. Pod koniec miesiąca sprawdzaliśmy również czy bańki mydlane się kurczą oraz zrobiliśmy eksperyment pt. „Latająca piłka”, który wywołał u dzieci bardzo dużo uśmiechu.                                    I. Wierzejska, P. Zdunek

5 czerwca dzieci z grupy 4-latki spędziły dzień w Wiosce Indiańskiej. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Na początku odbyło się zapoznanie z Indiankami i Wodzem, następnie przedszkolaki uczyły się wesołych indiańskich tańców i zabaw integracyjnych. Kolejną atrakcją było malowanie buziek – każda „Żabka” mogła się zamienić w Indianina! Ponadto dzieci mogły pograć na bębnach, strzelać z łuku, skorzystać z placu zabaw oraz wielkiej poduchy do skakania. To był dzień pełen wrażeń!

Dnia 11 maja 2018r. dzieci z grupy ,,SÓWKI’’ i ,,KACZUSZKI’’ wybrały się na wycieczkę do ,,Krainy Przygód’’ w Iganiach Starych. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu zabawach ruchowo -sprawnościowych. W programie przewidziano, m.in.: dojenie krowy, jazdę na quadach, strzelanie z łuku, poszukiwanie skarbów, malowanie twarzy. Przedszkolaki byli pod opieką instruktorów, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas zabawy. Na koniec pobytu wszyscy z apetytem zjedli kiełbaski przygotowane przez pracowników ośrodka.

Dnia 5 czerwca z okazji Dnia Dziecka, dzieci z grupy "Rybki" i "Żabki" wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Grali. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji- wszystkie miały możliwość strzelania z łuku do tarczy, skakania na wielkiej pompowanej poduszce plażowej, grania na indiańskich instrumentach, zwiedzania namiotu indiańskiego zwanego tipi. Dzieci brały również udział w grach, zabawach i tańcach prowadzonych przez animatorkę. Nauka podstawowych piosenek i okrzyków indiańskich przyniosła dzieciom wiele radości. W dużej wiacie był czas na odpoczynek i posiłek- pieczone ziemniaczki i kiełbaski smakowały każdemu maluchowi. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ogromem wrażeń i z masą wspaniałych wspomnień!

 

Joomla Template - by Joomlage.com