Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy przedszkolakom bezpiecznych i słonecznych wakacji niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola. Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole, zasłużonego odpoczynku na wakacjach oraz miłych wspomnień, związanych z naszą placówką.

105707317 740088120113241 3958693216977348099 n

25 czerwca „Słoneczka” udały się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Po dotarciu na miejsce przywitał nas jeden ze strażaków i jednocześnie tata naszej koleżanki-Igi. Dzieci miały okazję być świadkami zadysponowania strażaków do wyjazdu na akcję ratunkową oraz zobaczyć ich zjazd ześlizgiem, a także przymierzyć stroje strażackie dla dzieci. Jednak największą atrakcją dla naszych „Słoneczek” była możliwość obsługi węża gaśniczego. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe. To było bardzo ciekawe spotkanie, które dostarczyło naszym wychowankom wiele niezapomnianych wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi Prekurat za ponowne miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KMPSP w Siedlcach.

K. Raczko, K. Jasieńczuk

,,Drodzy Państwo, czy już wiecie, skąd wesołe u nas minki?

To przez zdrowe opowieści z warzywniaka Witaminki”.

W tym roku przedszkolaki z grupy 5 latków i 6 latków uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Witaminki”. W ramach realizacji projektu podejmowali różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. W każdym miesiącu dzieci poznawały nowe warzywo. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i ich wartości odżywczych. Nie zabrakło m.in. zagadek, wspólnych układanek oraz prac plastycznych a także warsztatów kulinarnych.

Koordynator projektu: Katarzyna Raczko

projekt.jpguzupełniony plakat.jpg

24 czerwca starszaki wyruszyły na wycieczkę do kina HELIOS, aby obejrzeć film ,,W głowie się nie mieści 2". Seans opowiada o emocjach dziewczynki o imieniu Riley, które są przedstawione jako postacie zamieszkujące jej umysł. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody Radości, Smutku, Złości, Strachu i Odrazy. Były momenty śmiechu, ale także chwile wzruszenia, kiedy przedszkolaki zaczynały rozumieć, jak różne emocje wpływają na życie każdego z nas. Po zakończeniu filmu starszaki  rozmawiały o swoich ulubionych scenach i postaciach. Wycieczka do kina była nie tylko wspaniałą zabawą, ale również edukacyjnym doświadczeniem, które pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć swoje własne emocje i to, jak nimi zarządzać. ,,Słoneczka" wróciły z wycieczki pełne wrażeń i nowych przemyśleń.

K. Raczko, K. Jasieńczuk

IMG_20240624_110516_edit_169384673434046.jpgIMG_20240624_105504.jpgIMG_20240624_110000.jpg

20 czerwca odbyło się zakończenie przedszkola przez 6-latki z naszego oddziału przedszkolnego. Cztery lata wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci po raz ostatni zaprezentowały swoje umiejętności przed panią Dyrektor Hanną Głuchowską, rodzicami, nauczycielami i zgromadzonymi gośćmi. ,,Słoneczka” specjalnie na tę okazję przygotowały występ artystyczny, na którym pięknie zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i taneczne. Uroczystego charakteru wydarzenia dopełniała piękna dekoracja i galowe stroje przedszkolaków. Poprzez wiersze i piosenki starszaki podziękowały wszystkim pracownikom, nauczycielom i Pani Dyrektor za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, medal i  książkę. Ciepłe słowa podziękowania zostały skierowane również do Rodziców za ich bezinteresowną pomoc za każde miłe słowo, uśmiech, życzliwość i wsparcie. Dziękujemy Wam, Rodzice i Dzieci, że pomagaliście nam codziennie wypełniać naszą misję. Dziękujemy Wam za każdy wspólny dzień. Zostawiacie po sobie mnóstwo cudownych wspomnień.

Życzymy Wam Kochani Absolwenci sukcesów w szkole, nowych przyjaźni, zasłużonego odpoczynku na wakacjach oraz miłych wspomnień, związanych z naszą placówką.

K. Raczko, K. Jasieńczuk, A. Ostrowska - Ferens

W niedzielę, 23 czerwca po Mszy w kościele św. Teresy w Siedlcach odbył się co roczny, rodzinny Festyn Parafialny dla wszystkich parafian i gości. Zorganizował go miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Celem wydarzenia, jak odkreślił ks. OMI Bartosz Koślik z Oddziału KSM przy parafii św. Teresy, było m.in. budowanie przestrzeni dla młodych. Podczas wydarzenia przedszkolaki z grupy 5-latków ,,Misie” zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne w przedstawieniu pt ,,Przygody niegrzecznej żabki”. Nasi wychowankowie otrzymali gorące brawa i słodki upominek.

Wychowawcy: Magdalena Wakulińska, Joanna Kuzaka