vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

,,Dziś ekologia modne słowo,

Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.

Jej strażnikami się ogłaszamy,

od dziś przyrodzie my pomagamy! "

    Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży szkolnej to główny cel cyklu warsztatów ,,Ekologia z klasą” organizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Dzięki uprzejmości ZUO i pani Karoliny Korniluk w dniu 11 kwietnia nasi wychowankowie poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz dbania o środowisko naturalne. Gry i zabawy oraz ćwiczenia praktyczne a także ciekawe tematy przybliżyły naszym przedszkolakom potrzeby selektywnej zbiórki i recyklingu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe misie ZUO. Dziękujemy pani Karolinie Korniluk za mile spędzony czas oraz kształtowanie wśród dzieci proekologicznych postaw w codziennym życiu.

                                                                                                                    Magdalena Wakulińska

 

Dnia 5 kwietnia 2024 roku przedszkolaki przybyły do biblioteki szkolnej, aby uczestniczyć w zajęciach związanych z książką i biblioteką, poszerzyć swoją wiedzę o pracy w tym miejscu oraz rozbudzić własne zainteresowania czytelnicze. Zajęcia prowadziła Pani Agata Zdankowska. Przedszkolaki zostały zaproszone do czytelni, gdzie usłyszały co to jest biblioteka. Poznały pojęcia związane z książką i czytelnikiem. „Misie” aktywnie brały udział w zajęciach, udzielały trafnych odpowiedzi i odgadywały zagadki. Dzieci zwiedziły również magazyn wypełniony książkami. Dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały Pani Agacie podziękowanie za oprowadzenie po świecie książki. 5-latki opuściły bibliotekę nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z wypożyczonymi książkami, które przeczytają z wychowawcą w sali przedszkolnej.

                                                                                                                   J. Kuzaka, M. Wakulińska

 

 

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego zaprasza dzieci w wieku 5-6 lat z publicznych placówek
z terenu miasta Siedlce do udziału w konkursie 
,,Sport to zdrowie – każdy przedszkolak Ci to powie” edycja II. 

   

     Koordynatorzy konkursu: M. Wakulińska, K. Raczko

 

    PobierzRegulamin konkursu.

                   Karta zgłoszeniowa.

                   Zgody na udział w konkursie.

 

                                                                                  

                                  20240322_124243.jpg                 20240322_124255.jpg

Dnia 22 marca dzieci z grupy Wiewiórek zaprosiły rodziców na warsztaty wielkanocne. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknie ozdobionymi jajkami i koszyczkami wielkanocnymi.

W Wielkanocny poranek dzwoni dzwonkiem Baranek, a Kurczątko z Zającem podskakują na łące.

Wielkanocne Kotki, robiąc miny słodkie, już wyjrzały z pączka, siedzą na gałązkach.

Kiedy będzie Wielkanoc? Wierzbę pytają.

Przed nami radosny czas Świąt Wielkanocnych. Nasze przedszkolaki za pomocą różnych form i metod poznają na zajęciach tradycje i symbole wielkanocne. 21 marca przedszkolaki z grupy ,,Misie” " miały możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat świąt uczestnicząc w warsztatach wielkanocnych zrealizowanych w naszym przedszkolu z udziałem rodziców. Celem spotkania było: przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej, doskonalenia sprawności manualnej, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, czerpanie radości ze wspólnej zabawy. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne świąteczne stroiki. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, umiliło dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziło je w wielkanocny nastrój.  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w warsztatach i zaangażowanie. A o to relacja z tego spotania: https://www.canva.com/design/DAGBR73B0ic/2Xv2vRNNZ1Bi8ajkCrmI1g/edit?utm_content=DAGBR73B0ic&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

                                                                                                  Magdalena Wakulińska, Joanna Kuzaka 

                                              IMG_20240402_165847.jpg

                                                 20240321_093321.jpg                    20240321_094722.jpg

Dnia 21 marca Panie z grupy 4 latków zorganizowały powitanie wiosny. Dzieci wspólnie tańczyły i śpiewały, odgadywały wiosenne zagadki, panie z wszystkich  grup uczestniczyły w konkursie, na koniec wszystkie grupy uczestniczyły w pochodzie wiosennym głośno śpiewając piosenki o wiośnie.                                           

Joomla Template - by Joomlage.com