vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Po jesiennej słocie, zimowej zawierusze nareszcie nastała długo oczekiwana kalendarzowa wiosna.
21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Nasze Wiewióreczki bardzo lubią śpiewać i tańczyć, więc z tej okazji przygotowały piosenkę "Maszeruje wiosna", której słowa i muzyka wypełniały naszą salę już od samego rana. Wiewióreczki dowiedziały się, że należy zmieniać garderobę w zależności od pogody i co to znaczy "ubierać się na cebulkę". Dzieciaczki poznały sprzęt niezbędny ogrodnikom w uprawie roślin oraz usłyszały, co potrzebne jest roślinom do wzrostu. Nasi najmłodsi podopieczni mieli okazję stworzyć swój własny ogródek z cebulami oraz aksamitkami. Mamy nadzieję, że szybko będziemy mogli cieszyć się efektem naszych działań. Po tak pracowitym poranku wszystkie przedszkolaki wybrały się na spacer kolorowym korowodem, z piosenką na ustach, by dodatkowo uczcić Pierwszy Dzień Wiosny. Zielone balony oraz opaski z motylkami, które zabrały dziś do domu Wiewióreczki będą z pewnością przypominać im o nowej porze roku. Dzisiejszy dzień był naprawdę udany.
Zachęcamy do obejrzenia film:.https://youtube.com/watch?v=HIbX0RGrCso&feature=share

                                                                                                                         Violetta Kołodziejak, Aneta Zdanowska

W dniach 14-15.03. w naszej szkole oraz oddziale przedszkolnym odbył się kiermasz słodkości dla chorej na neuroblastomę dziewczynki z naszego miasta – Hani Szczepańskiej. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z wielkim zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę dla Hani i z zapałem sprzedawali ciasta. Udało nam się sprzedać wszystkie przygotowane smakołyki i zebrać dla Hani 10 554, 81 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za przygotowanie pysznych ciast i słodkości. 
Dziękujemy również przedszkolakom z grupy „Misie” za przekazanie na kiermasz pięknych babeczek, które zniknęły w mgnieniu oka. Składamy również podziękowania wszystkim zaangażowanym nauczycielom i specjalistom za zorganizowanie wydarzenia i wsparcie tej inicjatywy.

W poniedziałek 13 marca przedszkolaki z grupy Biedronki pojechały na warsztaty kulinarne do Kulinarnego Poddasza w Siedlcach. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji: rozpoznawanie i degustacja ciast, skomponowanie własnego deseru, ozdabianie kalendarza, wykonanie i skonsumowanie szaszłyków. Piękna sceneria, atrakcyjne smaki i zapachy i ciekawe upominki  zapadną na długo w pamięci przedszkolaków.
                                                                                                                         B. Nowak i A.Łęczycka

Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
(Jean Fabre)

Zabawy matematyczne są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają. W poniedziałek, 13 marca dzieci z grupy 5 latków obchodziły Światowy Dzień Matematyki. Przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności podczas wykonywanych wyzwań matematycznych. Z entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w matematycznych zabawach i grach planszowych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.
                                                                                                                                           K. Raczko, K. Jasieńczuk   

10 marca 2023r. w naszym Oddziale Przedszkolnym rozstrzygnięto „Rodzinny konkurs na najciekawszą budowlę z klocków LEGO”. Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu w towarzystwie rodzica/osoby dorosłej budowli z klocków LEGO. Tematyka budowli była dowolna. Celem konkursu było rozwijanie twórczości, kreatywności i wyobraźni przestrzennej dzieci, oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań przedszkolaków z zakresu konstruowania i rozwiązywania problemów. Na konkurs zgłoszono 14 budowli z klocków. Jurorami były wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Budowle były oryginalne, ciekawe i wyjątkowe dlatego też nasze przedszkolaki miały trudne zadanie podczas oddawania głosów. Każdy mógł wybrać tylko dwie prace konkursowe. Głosowanie wyłoniło zwycięzców:

Kategoria wiekowa 3, 4-latków:

I miejsce: Zuzanna Lewczuk, 4 lata, grupa „Misie”

II miejsce: Katarzyna Młynarczyk, 4 lata, grupa „Misie”

III miejsce: Aleksander Więsak , 4 lata, grupa „Misie”

Kategoria wiekowa 5,6-latków:

I miejsce: Mikołaj Jarocewicz, 6 lat, grupa „Biedronki”

II miejsce: Krystian Więsak, 6 lat, grupa „Biedronki”

III miejsce: Olaf Ługowski, 6 lat, grupa „Biedronki”

Wyróżnienia: Iga Prekurat, 5 lat, grupa „Słoneczka”; Wiktor Nowak, 6 lat, grupa „Biedronki”

                Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie! 
                                                                    J. Kuzaka

W ramach Projektu Edukacyjnego realizowanego w grupie,,MISIE” w roku szkolnym 2022/2023 ,,Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty Brzechwa" - zaprosiliśmy w piątkowe popołudnie do nas mamę Olka panią Monikę, która przeczytała naszym przedszkolakom wiersz Jana Brzechwy pt.,,Na wyspach Bergamutach”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem, uwagą wysłuchały wiersza i odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Na zakończenie spotkania mama Olka miała dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

                                                                                              Magda Wakulińska, Joanna Kuzaka 

Joomla Template - by Joomlage.com