18 marca dzieci zwiedzały  KRP w Siedlcach. Zobaczyły jak wygląda rozgłośnia i studio, gdzie są nagrywane audycje radiowe. "Podglądały" redaktorów prowadzących i czuwających nad właściwym przebiegiem programu. Przedszkolaki wypowiadały się do mikrofonu i odsłuchiwały swoje wypowiedzi. Kilkoro dzieci chciałoby pracować w KRP.                            B.N.

6-latki postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali. Zasiały owies, rzeżuchę, fasolę i zasadziły cebulkę. Dzieci codziennie oglądają roślinki i dbają o nie.             B.N.

W ubiegłym tygodniu 6-latki poznawały naszą planetę i jej miejsce w kosmosie.  Z zaciekawieniem oglądały zdjęcia Ziemi widzianej z kosmosu.  Zainteresowało je co się znajduje na globusie i na mapie świata.  Dzieci miały możliwość malowania na globusach własnej planety.                                 B.N.

W ramach tematów "Jestem artystą" 6-latki próbowały swych sił w malowaniu na kaszy i lepieniu figurek z gliny.                             B.N.

8 marca chłopcy pamiętali o święcie swoich koleżanek i pań. Złożyli serdeczne życzenia i wręczyli kwiaty. Dziewczynkom dużym i małym było bardzo miło.                                         B.N.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspakaja, bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka. Przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. ,,Cała Polska czyta dzieciom" pod tym hasłem odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z autorką audycji radiowej dla dzieci panią Beatą Atay. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu wewnątrz przedszkolnego pt.,, Mały poeta". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez panią redaktor pt.,,Kotek Pazurek", utrwaliły znaczenie magicznych słów: Dzień dobry, przepraszam, dziękuję i proszę. Na koniec spotkania maluchy wzięły udział w Bajkowej Zagadkolandii. Serdecznie dziękujemy pani redaktor za cudowne spotkanie, popularyzowanie czytelnictwa i wartościowej literatury u dzieci w wieku przedszkolnym.                M. Wakulińska