Ogród edukacyjny: ”Przyjaciele przyrody” przy Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,  w formie dotacji, w kwocie 50 124, 00zł

DSC04688 DSC04689 DSC04691 DSC04692

DSC04693 DSC04694 DSC04709

DSC04695 DSC04698 DSC04706 DSC04707

Głównym celem zadania jest podwyższanie standardu edukacji ekologicznej, poszerzanie wiedzy na temat fauny i flory występującej na terenie województwa mazowieckiego.

Sedno edukacyjne tego miejsca – nauka poprzez wielozmysłowe poznanie ogrodu, odkrywanie piękna przyrody i kształtowanie takich cech, jak odpowiedzialność za świat roślin i zwierząt, opiekuńczość, troska o estetykę otoczenia, systematyczność i wytrwałość w działaniu, szacunek do pracy. Zabawa  w ogrodzie wytworzy i pobudzi u dzieci chęć poznawania przyrody. Dzięki wybranemu zestawowi roślin i pomocy edukacyjnych dzieci poznają:

- wybrane gatunki ptaków, motyli i innych zwierząt,

- wybrane gatunki drzew, krzewów, ziół, grzybów,

-  wygląd domów wybranych zwierząt,

- budowę roślin, różnice w strukturze i  kształtach liści,

-fizjologię roślin dzięki samodzielnej uprawie i eksperymentowaniu z roślinami,

- smaki wybranych owoców,

- możliwości wykorzystania naturalnych materiałów do prac plastycznych,

- sposoby obserwacji zjawisk meteorologicznych.

Z ogrodu będą mogli korzystać  uczniowie  naszej szkoły, dzieci z oddziałów przedszkolnych,  dzieci z  innych placówek , a także mieszkańcy Miasta i okolic.

Hanna Głuchowska