19.06.2018 r  odbył się  w Szkole Podstawowej  nr 12 - Dzień  Sportu, podczas którego dzieci naszej szkoły miały możliwość uczestnictwa w różnych konkurencjach sportowych. W klasach I –II zorganizowany był  Rambit  Sprawnościowy (prowadzące E. Folwarska, A. Saja). Uczniowie klas  III  uczestniczyli w turnieju  Tenisa Ziemnego  (prowadzący W. Folwarski). Uczniowie  klas IV wzięli udział w turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców (prowadzące E. Folwarska, A. Saja).W klasach V i VII zorganizowano turniej Piłki Nożnej  chłopców (prowadzący J. Stosio). Klasy V, VI, VII uczestniczyły w Dwuboju Siłowym  (pchnięcie kulą, skok w dal) prowadzący M. Powałka.

Nic nie trwa wiecznie, nawet rok szkolny. Oto znowu nadszedł upragniony przez brać uczniowską koniec nauki. Podczas uroczystej akademii przygotowanej p. A. Lipińską razem z klasą Va, pani dyrektor Hanna Głuchowska podziękowała za całoroczny trud i wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią. Swoje nagrody odebrali również uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach krajowych oraz międzynarodowych. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował chór szkolny pod kierunkiem p. K. Sypuły, dekoracje wykonała p. L. PóŁtorak. Żegnając się, pani dyrektor Hanna Głuchowska życzyła wszystkim dobrego, bezpiecznego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych przeżyć w okresie wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!                                                                                         A.L.

Czwartki  lekkoatletyczne  organizowane są  przez  Stowarzyszenie ,, Sport   Dzieci  i  Młodzieży’’. Stowarzyszenie  promuje  systematyczną  pracę  prowadzącą  do  osiągnięcia  wartościowych  rezultatów  sportowych. Zawody  miejskie  w Siedlcach  organizowane  są  przez  Okręgowy  Związek   Lekkiej  Atletyki. Prawo  do  startu  w  finale  ogólnopolskim  Grand  Prix  uzyskują  zawodnicy  którzy  uczestniczyli  przynajmniej  w  5  zawodach  w  finale  miejskim. Uczennica naszej  szkoły  Martyna  Dołęga  (klasa VII B)  wygrała 5 finałów  (w  rzucie  piłeczką  palantową) miejskich i  zakwalifikowała się  do finału  ogólnopolskiego. 17   czerwca 2018 r  w  Łodzi  odbył się  XXIV  Finał  Czwartków Lekkoatletycznych.  Martyna Dołęga  zajęła tam  I  miejsce  z wynikiem  56 metrów.

21 czerwca w przeddzień uroczystego zakończenia roku szkolnego odbył się wyjątkowy apel podsumowujący wyniki konkursów szkolnych dla uczniów klas IV - VII, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018. Pani dyrektor Hanna Głuchowska z radością wręczała dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się w różnorodnych dziedzinach nauki i sportu. Byli wśród nich najlepsi matematycy, młodzi poeci, zapaleni programiści, pierwsi (ponownie) chemicy, młodzi ekolodzy i przyrodnicy, fani języka angielskiego, uczniowie zaangażowani w konkursy religijne, artystyczne dusze, zdolni lekkoatleci i wielu innych utalentowanych i wyjątkowych uczniów DWUNASTKI! Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym roku szkolnym!                       M.A.

W dniach 12-15 czerwca w naszej szkole trwały zmagania uczniów klas IV-VII z językiem angielskim. Zespoły reprezentujące poszczególne klasy rywalizowały w trzech konkurencjach: czytanie, literowanie i gramatyka. Najlepsi walczyli o zwycięstwa indywidualne oraz zdobywali punkty do generalnej klasyfikacji klasowej. Zmaganiom uczniów towarzyszyło wiele emocji oraz dopingu ze strony rówieśników i nauczycieli:) Nad sprawnym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwały nauczycielki języka angielskiego: Grade 4- Ms Kisielińska, Grade 5- Ms Witek -Cichecka, Grade 6- Ms Wilk, Grade 7- Ms Arct. Podczas uroczystego apelu podsumowującego nasze dni zmagań z językiem angielskim wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami a najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Pani dyrektor Hanny Głuchowskiej oraz Pani wice-dyrektor Grażyny Leydy:) Spotkanie uświetniły występy laureatek konkursów miejskich SIEDLECKA GOSPELIADA 2018 oraz KONKURSU RECYTACJI POEZJI I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ, zaś na koniec wszyscy uczniowie z nauczycielami zaśpiewali piosenkę (oczywiście po angielsku) pt. "HAPPY" Williams'a Pharrell'a.