Dnia 08.05.2019 r. odbyły się Zawody Lekkoatletyczne -miasto, powiat. W zawodach wzięły udział 2 dziewczynki i 4 chłopców z klas VIII. Weronika Nowak VIII d zdobyła złoty medal w skoku w dal, Mikołaj Kołodziejak VIII d zdobył złoty medal w skoku w dal. Miłosz Mierzejewski VIII d zdobył złoty medal w biegu na 1000 m, Michał Koć VIII a zdobył złoty medal w biegu na 300 m. Sztafeta chłopców 4 x 100 m zdobyła złoty medal. Medaliści przeszli do następnego etapu. Opiekun Edyta Folwarska

Dnia 17.05.2019 r. odbyły się Zawody Lekkoatletyczne -region. Wzięli w nich udział :1 dziewczynka i 4 chłopców z klas VIII Weronika Nowak VIII d zdobyła złoty medal w skoku w dal Mikołaj Kołodziejak VIII d zdobył złoty medal w skoku w dal Miłosz Mierzejewski VIII d zdobył złoty medal w biegu na 1000 m, Michał Koć VIII a zdobył brązowy medal w biegu na 300 m. Sztafeta chłopców 4 x100 m ( Michał Koć, Michał Kostanty, Mikołaj Kołodziejak, Miłosz Mierzejewski) zdobyli srebrny medal. Wszyscy medaliści dostali się do następnego etapu, do Igrzysk Mazowieckich.
Opiekun Grzegorz Jastrzębski

Z radością i dumą informujemy, że nasi uczniowie zostali finalistami I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „SOKRATES”  z przedmiotu język polski. Zgodnie z regulaminem, konkurs ten odbył się 6 marca, równocześnie w szkołach w całej Polsce i trwał 60 minut. Uczniowie otrzymali nadesłane przez organizatora w zamkniętej kopercie testy składające się z 20 pytań dotyczących znajomości literatury (lektury obowiązkowe klas 7-8) i nauki o języku. Nie było to proste zadanie, gdyż arkusze zawierały odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Ogólnopolskim finalistą "Sokratesa" z miejscem I został Aleksander Wysocki, kl. 8D, zaś miejsce II w gronie ogólnopolskich finalistów zajął Mikołaj Kołodziejak, również z kl. 8D. Serdecznie gratulujemy!                              I.Ł.

ScanW roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła, kolejny już raz, przystąpiła do programu prowadzonego przez UNICEF –w ramach projektu Szkoły UNICEF. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”. W ramach tej akcji uczniowie na lekcjach informatyki oraz zajęć z wychowawcami mieli możliwość zapoznania się z trudną sytuacją dzieci, które mają problemy z otrzymaniem szczepionek ratujących życie. Uczniowie oglądali krótkie filmy oraz przeprowadzali pogadanki na temat obejrzanych materiałów i sytuacji pokazanych tam dzieci. Na terenie szkoły wywieszone zostały plakaty informacyjne oraz uczniowie przygotowali szmaciane laleczki. W ramach akcji zebrano pieniądze, które zostały przekazane na konto UNICEF. Nasi uczniowie aktywnie i chętnie przyłączyli się do akcji, dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać 510zł. Wszystkim biorącym udział w akcji, którzy wykazali się dużym sercem i hojnością DZIĘKUJEMY.                                                                                                                                                                                             Samorząd Szkolny                M. Z.

20190315 080816 1

W piękny majowy dzień uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Stało się to w Warszawie podczas obrad Sejmu Wielkiego zwanego też Czteroletnim. Sejm ten obradował w latach 1788-92. Uczniowie przybliżyli szerszej społeczności szkolnej powody, dla których świętujemy i Dzień 3 maja i 1 maja i Święto Flagi.Podkreślali, że obchodziliśmy 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej dodając jednocześnie, że historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! Akademię uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Katarzyny Sypuły. Dekoracja p. Renata Kozak. Część artystyczna Maria Dobrowolska i uczniowie klasy V a.

W dniu 3 maja przedstawiciele naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w obchodach upamiętniających kolejną rocznicę uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja. Uroczystości mimo niesprzyjającej i wietrznej pogody odbyły się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki – jednego z przywódców i reformatorów Polski. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz naszego miasta z prezydentem Andrzejem Sitnikiem na czele. Nasze miasto przygotowało szereg uroczystości związanych ze świętem, o godzinie 1000 odbyła się Msza Święta w Katedrze Siedleckiej celebrowana przez J.E. ks. Biskupa Kazimierza Gurdę. Następnie delegacja siedlczan udała się na plac Tadeusza Kościuszki aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości. Naszą szkołę reprezentowała pani dyr. Hanna Głuchowska oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Natalia Szandecka, Klaudia Kurek, Aleksandra Szostek, Mikołaj Kołodziejak, wraz z opiekunami p. Bogusławą Chalecką i p. Grzegorzem Jastrzębskim.