Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W dniu 15.09.2023 reprezentacja dziewcząt z klas VII naszej szkoły wzięła udział w

XI RAJDZIE ROWEROWYM  promujący „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”.

Rajd odbył się na trasie Siedlce – Chodów - Kisielany-Leśniczówka Koła Łowieckiego ,,Podlasie” w Balach. Na trasie przejazdu panowała miła atmosfera. Kolumnę uczestników rajdu asekurowała Siedlecka Drogówka. Po dotarciu na miejsce na wszystkich czekała ciepła herbata oraz pieczone kiełbaski z ogniska. W dalszej części spotkania myśliwi Koła ,,Podlasie” przybliżyli tematykę występujących na naszym obszarze gatunków roślin i zwierząt. W drodze powrotnej, opiekun Michał Powałka zaproponował zmianę trasy powrotnej, która przebiegała malowniczym krajobrazem Doliny Liwca. Łączna długość rajdu wyniosła 40 km. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom tegorocznego rajdu

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!

 

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę. W Świetlicy szkolnej odbyło się wiele ciekawych i kreatywnych zajęć. Dzieci poznały historię Vashti z opowiadania The Dot Petera Reynoldsa dzięki któremu obchody dnia kropki zostały zainspirowane. Wykonywały wiele tematycznych prac plastycznych i świetnie się bawiły z kropkami na ubraniach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                  Pozdrawiamy, Wychowawcy Świetlicy 😉

12 września uczniowie klasy III c zwiedzali Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Na początku zostali zapoznani z pracą oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Mogli zobaczyć również inne pomieszczenia znajdujące się na Komendzie m.in. siłownię, strzelnicę, pomieszczenie przejściowe dla osób zatrzymanych, salę konferencyjną, salę odpraw. Uczniowie mieli okazję w praktyce zapoznać się z pobieraniem śladów daktyloskopijnych. Na zakończenie poznali psa policyjnego oraz dowiedzieli się jak postępować w sytuacji nagłego ataku zwierzęcia. Mogli również przymierzyć strój służący opiekunowi psa do tresury. Serdecznie dziękujemy sierż. szt. Barbarze Jastrzębskiej oraz st. asp. Mariuszowi Misiakowi za przekazanie wielu ciekawych informacji, poświęcony czas, życzliwość i uśmiech.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod Patronatem Prezydenta RP. Podczas dwunastej już edycji tego wydarzenia, czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.                                                                                                                         

Korzystając z pięknej pogody, wyszliśmy wraz z klasą VIIc poza mury naszej szkoły i w naturalnych okolicznościach przyrody wysłuchaliśmy fragmentów dzieła, pięknie odczytanych przez Panią Izę Ługowską-Panasiuk i Panią Praktykantkę Izabellę Kondraciuk. Za sprawą barwnego języka pisarki uruchomiliśmy wyobraźnię i na chwilę przenieśliśmy w XIX wiek, na Litwę, nad rzekę Niemen. Dzięki patriotycznemu przesłaniu w powieści, mieliśmy okazję wzmocnić poczucie naszej tożsamości narodowej i przypomnieć ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, którego 160 rocznicą obchodzimy w tym roku.

                                                                                                                          Biblioteka szkolna

                 nar. czyt. 1.jpg   nar. czyt 3.jpg    nar czyt. 2.jpg

1C rozpoczęła przygodę z edukacją na wesoło. Już pierwszego dnia wszyscy wzięli udział w grze dydaktycznej Szkoła - Misja Ratunkowa. Złośliwy stworek Szkolnik zabrał dzieciom wszystkie przybory szkolne. Żeby je odzyskać pierwszaki po raz pierwszy pracując w grupach musiały wykonać mnóstwo zadań – dzielić wyrazy na sylaby, przechodzić labirynty, rozwiązywać łamigłówki, rozpoznawać warzywa i owoce, przeliczać elementy. Grupy za każde dobrze rozwiązane zadanie odzyskiwały skradzione przybory, a na zakończenie wszyscy dostali medale wzorowych uczniów. Tego dnia pierwszaki z 1C bawiły się doskonale. Takich dni w naszej szkole życzymy im jak najwięcej…

                                                                                                                                                     Małgorzata Łuka

Przedstawiciele społeczności szkolnej wraz ze ze sztandarem szkoły uczestniczyli w uroczystościach miejskich:

11 sierpnia - Święto Wojska Polskiego oraz 103.  rocznica Bitwy Warszawskiej

Skład delegacji: Ada Mioduszewska, Natalia Redesiuk

Michał Powałka

Hanna Głuchowska – dyrektor szkoły

1 września – 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

Skład delegacji:

Patrycja Filipowicz, Oskar Izdebski, Liwia Książek, Natalia Redesiuk, Karolina Tobota, Franciszek Złoch

Grzegorz Jastrzębski, Martyna Wróbel – przedstawiciele pracowników,  opiekunowie pocztu sztandarowego

Joomla Template - by Joomlage.com