Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

W grudniu 2018r. w szkole odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci  KMP w Siedlcach zapoznali uczniów klas I-IV z zasadami ruchu drogowego, poinformowali jak zachować ostrożność w drodze do szkoły i w drodze powrotnej do domu, na co należy  zwracać szczególną uwagę, aby szczęśliwie dotrzeć na miejsce. Dodatkowo wyświetlony został film instruktażowy, który przedstawiał zdarzenia w ruchu drogowym z udziałem uczniów, mający na celu wzbudzić w dzieciach poczucie większej ostrożności i potrzebę dbania o własne zdrowie i życie.                                                                    

Katarzyna Borkowska Pedagog szkolny

13 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej z uczniami klas ósmych.  Było to pierwsze spotkanie społeczności uczniowskiej z pracownikami Służby Celnej. Celem spotkania była realizacja ogólnopolskiej Kampanii „Hazard? Nie, dziękuję!”. Celem kampanii jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Organizatorz y w bardzo ciekawy sposób przedstawili szereg ważnych informacji dotyczących opisywanego problemu apelując: „Nie bądźcie naiwni, nie dajcie się oszukać, nie dajcie się wciągnąć w hazard! Nasi uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, chętnie uczestniczyli w toczonej dyskusji, wyrażali własne opinie, zadawali mnóstwo pytań. Dziękujemy serdecznie pracownicom KAS za spotkanie.                                                                                    Pedagog szkolny Katarzyna Borkowska

Dnia 7 grudnia 2018r. w I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach odbył się IX Charytatywny Koncert  Talentów, którego celem było wsparcie Domu Małego Dziecka w Siedlcach. Uczniowie naszej Szkoły również postanowili wesprzeć działaniaLiceum  i zaangażować się w pomoc dzieciom. W Koncercie wzięli udział: Magda Tymińska z  kl. VIa, która podczas koncertu pięknie wykonała utwór „Nasz Bóg”, Kacper Osik kl. IIIa zaśpiewał: „Lodowych wojowników”, Maja Chojnacka i Karolina Tobota z kl. IIIb zatańczyły własny układ taneczny do piosenki „Nightcore Mama” oraz Aleksandra Gołoś z kl. VIII b wykonała taniec nowoczesny do utworu Deana Lewisa „Waves”. W koncercie uczestniczyli uczniowie klasy IIIa, którzy pod opieką wychowawcy klasy p. B. Ratyńskiej oraz p. M. Potery zostali zaproszeni jako goście i zajęli miejsca na widowni, gdzie trzymali kciuki za reprezentantów naszej szkoły. Dodatkowo nasi uczniowie przygotowali prezenty i upominki dla dzieci z siedleckiego Domu Dziecka, które zostały przekazane na ręce organizatorów koncertu.Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom talentów oraz dziękuję za zaangażowanie oraz dobroć jaką wykazali nasi darczyńcy przekazując upominki dla wychowanków Domu Dziecka.                                    Pedagog szkolny

W listopadzie w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs "Olimpus mitologiczny". Z dumą i radością informujemy, że dwoje z naszych uczniów otrzymało w tym bardzo wymagającym konkursie tytuł laureata. Każdy test konkursowy składał się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których poprawna mogła być nie tylko jedna, ale dwie, trzy lub nawet cztery warianty. Wiedzą mitologiczną na poziomie klas ósmych oraz 3 gimnazjum wykazywało się ponad 2800 uczniów z całej Polski, a nasz podopieczny,  Aleksander Wysocki otrzymał III miejsce w Polsce! Laureatką ogólnopolską została też Aleksandra Izdebska, obydwoje z klasy VIII D. Serdecznie gratulujemy!

Dnia 20 grudnia 2018 roku w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu reporterskiego MOJA POLSKA. Konkurs dotyczył przedsięwzięć gospodarczych II Rzeczypospolitej w różnych regionach odrodzonego państwa polskiego. Mogły to być znaczące inicjatywy gospodarcze, które powstały przed II wojną światową i działają do dzisiaj ale i drobne przedsięwzięcia zwykłych ludzi, zapewniające  byt codzienny ich rodzin.

Joomla Template - by Joomlage.com