Odkrywamy talenty

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

Książka uczy, bawi, wzrusza, uprzyjemnia czas, pozwala marzyć... Jako alternatywę dla smutnej i brzydkiej lutowej pogody, nasza biblioteka zaoferowała czytelnikom ciekawą propozycję – podróż z książką przez świat. Prowadziła nas przez tę wędrówkę wspaniała pozycja „Man Zou. Chiny dla dociekliwych”. Podróżowaliśmy wraz z uczniami klasy 2c,4a, 5b orac grupą świetlicową. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o Chinach, często zaskakujących i zabawnych. Przybliżyliśmy sobie tę kulturę, zw yczaje, kolory i smaki. Uczniowie świetnie radzili sobie z wymagającym pismem chińskim. Docenili tym samym pisanie w naszym języku. Jedliśmy pałeczkami, co też było nie lada atrakcją. Nasza podróż była wzbogacona ciekawostkami z książki, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć egzotyczny dla nas świat. Doceniliśmy rolę przewodników turystycznych, albumów i atlasów, które często są wstępem do prawdziwych podróży. Zachęcają nas one do realizacji marzeń podróżniczych, inspirują do ich spełniania. W naszej bibliotece szkolnej posiadamy kilka pozycji krajoznawczych z serii „dla dociekliwych”, więc mamy nadzieję, że następne książkowe podróże przed nami. A może ktoś chce rozpocząć wędrówkę już dziś? Bo każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Serdecznie zapraszamy, Biblioteka szkolna.

"Światowy Dzień Kota"  obchodzony jest 17 lutego. W Polsce to nietypowe święto zostało  ustalone w 2006 r. ze względu  na potrzebę pomocy kotom bezdomnym i wolno żyjącym, w szczególności w okresie zimowym. Dzieci w świetlicy szkolnej także uczciły ten dzień w szczególny sposób. Odbyły się tematyczne zajęcia plastyczne,  wysłuchały opowiadań, bajek a także dowiedziały się  ciekawostek o życiu kotów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

I miejsce: Zuzia Kurowska 1c, Ola Oreszczuk 2b, Tytus Gomza 1b

II miejsce: Ada Skwierzyńska 3c, Dorota Krasińska 1b, Krzyś Pieńkowski 1b

III miejsce: Zosia Abramowicz 2c, Jeremi Trojanowski 1b, Gabrysia Pawelska 3c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Valentine’s Day (78.581 x 55.562 mm).png

Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawili się uczniowie naszej szkoły 7 lutego podczas balu karnawałowego. Najwcześniej w zabawie uczestniczyły przedszkolaki, które z dumą prezentowały bajeczne stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek; można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów, strażaków, policjantów, a nawet Spidermana  czy Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Pomysłowością w doborze strojów wykazali się również uczniowie klas I – III. Na parkiecie tańczyli: Steve z Minecraft, Chudy, Elsa, Raya, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów.

♥️ Walentynki to święto miłości i przyjaźni.♥️ Dla dzieci z naszej świetlicy ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem!🥰