2 marca (sobota), odbył się 64 Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Tygodnika Siedleckiego. Świetnie zaprezentowali się tenisiści stołowi z naszej szkoły! W kategorii chłopców klas V-VI, bezapelacyjnie zwyciężył Mateusz Zdoliński z kl. VI a. Bardzo dobre III miejsce wywalczył Olek Szustkowski z klasy IV a w kategorii chłopców młodszych. Rywalizację dziewcząt w kategorii klas V -VI zdominowały nasze uczennice z klasy V e: I miejsce – Maja Małyszka, II miejsce – Roksana Wardaszko, III – miejsce Maja Lipińska. Zawodnicy, którzy zajęli I i II miejsce zakwalifikowali się do do dalszego etapu rozgrywek. Opiekunem naszych tenisistów była pani Edyta Folwarska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W dniu 1 marca 2019 r. delegacja naszej Szkoły, w składzie: Hanna Głuchowska – dyrektor, Grzegorz Jastrzębski – opiekun pocztów sztandarowych, poczty sztandarowe: Aleksandra Szostek, Klaudia Kurek, Natalia Szandecka, Magdalena Pyrka, Weronika Nowak, Michał Koć, Michał Kostanty brała udział w miejskich uroczystościach z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 9.00 odbyła się msza św. w kościele garnizonowym. Dalsza część uroczystości w asyście wojskowej miała miejsce na cmentarzu wojennym. Tam odśpiewano hymn państwowy, odczytano apel poległych, oddano salwę honorową. Przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Siedlce, Pan Andrzej Sitnik. Uroczystości na cmentarzu zakończono złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pamięci. W tym samym dniu uczniowie pod opieką Pani Igi Kornackiej -Barczak uczestniczyli w prelekcji z oprawą artystyczną „Obraz Żołnierzy Wyklętych w literaturze, sztuce i filmie”, która odbyła się w Sali Białej MOK.

Uroczystość Żołnierze Wyklęci 01.03.2019 Uroczystość Żołnierze Wyklęci 01.03.2019 II

26 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody. Tematyką było życie płazów. Te całkiem nieduże zwierzęta mają wiele cech przystosowawczych. Mogliśmy na żywo zobaczyć płazy ze świata: ropuchę Agę, rzekotkę zieloną australijską, kumaka dalekowschodniego, traszkę ognistą z Japonii i salamandrę tygrysią. W sposób spontaniczny i przyjemny poszerzyliśmy swoją wiedzę oraz przezwyciężyliśmy lęk przed nieznanym. Dowiedzieliśmy się, że najwięcej płazów jest w Indiach. W Polsce występuje 18 gatunków i wszystkie są pod ochroną. Wiele wrażeń i pozytywnych emocji było widać na naszych twarzach. Oby jak najwięcej takich lekcji jak dziś.

Dnia 10.02.2019 odbyły się zawody sportowe w tenisie stołowym. Wzięły w nim udział 2 drużyny (dziewczęta i chłopcy) drużyna dziewcząt zajęła VII miejsce w mieście a chłopców I miejsce w mieście. Chłopcy dostali się do następnego etapu , są to następujący uczniowie Mateusz Zdoliński klasa VI a i Olek Szustkowski klasa V c.
Opiekun Edyta Folwarska.

Drogi Ósmoklasisto!

W ramach przygotowań do egzaminu będą zamieszczane cyklicznie zestawy zadań

w terminie do 8 kwietnia włącznie.

1.Wydrukuj zestaw.

2.Rozwiąż zadania na kartce A4. (napisz również rozwiązania zadań zamkniętych)

3.Podpisaną pracę przekaż swojemu nauczycielowi matematyki  w nieprzekraczalnym terminie  podanym przy każdym zestawie.

ZESTAW 1

ZESTAW 2