OTWÓRZ I POBIERZ:

RELIGIA

KLASA I           KLASA II        KLASA III

KLASA IV        KLASA V       KLASA VI     KLASA VII     KLASA VIII

Dnia 21 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Był to szczególny dzień, pełen wzruszeń i radości, zwłaszcza dla uczniów kończących pierwszy etap edukacji. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza w wykonaniu uczniów klas trzecich, którzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wzbudzając zachwyt zgromadzonych gości. Następnie miała miejsce część artystyczna, podczas której uczniowie klasy 3a przedstawili program pełen piosenek i wierszy. Był to piękny pokaz talentów naszych uczniów, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Szczególnym momentem uroczystości było podziękowanie Pani Dyrektor za jej wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora. Nauczyciele, Rada Rodziców, p. Henryk Niedziółka oraz uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za jej zaangażowanie, troskę i nieustanne dążenie do podnoszenia jakości edukacji w naszej szkole. Pani Dyrektor, dzięki swojemu profesjonalizmowi i oddaniu, przyczyniła się do stworzenia przyjaznej atmosfery, sprzyjającej rozwojowi zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zakończenie roku szkolnego było również okazją do wręczenia nagród i dyplomów dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżnili się w różnych dziedzinach.

Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na ostatnie spotkania w swoich klasach.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzymy udanych, bezpiecznych wakacji!

Dnia 22 czerwca 2024r. uczniowie klasy 3d razem z wychowawczynią i rodzicami mimo trwających już wakacji wybrali się na teren ,, Leśnych Klimatów" w Żelkowie na rodzinny piknik. Plenerowa impreza rozpoczęła się od części artystcznej dla rodziców z okazji ich święta – Dnia Mamy i Taty. Podczas uroczystości dzieci recytowały wzruszające wiersze i śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. Na koniec dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi prezentami. Następnie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabraklo smakołyków, dmuchanych zamków, leśnego toru przeszkód, strzałów do tarczy, a przede wszystkim dobrej zabawy. Było dużo wspomnień, wrażeń i wspólnych podziękowań.To był wspaniale spędzony czas, który pozostanie w pamięci wszystkich na długie lata. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że okres trzech lat  minął bardzo szybko. Po zakończonej zabawie dzieci pełne wrażeń, z radością udały się na zasłużone wakacje.

Iwona Niciporuk, wychowawczyni klasy IIId

W przedszkolu razem przebywamy.
Tutaj nam tak dobrze, jak w domu u mamy.
Ale wszyscy wiemy, szybko czas ucieka.
I zamiast zabawy, nauka nas czeka.

W dniu 18.06.2024r jak przedszkolna tradycja nakazuje grupa 5-latków uroczyście pożegnała starszych kolegów. Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Dzieci z grupy 5-latków ,,Misie” przygotowały bogaty repertuar wierszy, życzeń i piosenek, aby podziękować starszakom za wspólnie spędzony czas oraz przypomnieć piękne lata beztroskiej, przedszkolnej zabawy. Na zakończenie sześciolatki otrzymały upominki- kubeczki z imieniem i nazwą grupy.

Szczególnym momentem uroczystości było podziękowanie Pani Dyrektor za jej wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora. Nauczyciele, pracownicy oraz wychowankowie przedszkola wyrazili swoją wdzięczność za profesjonalizm, serce, każde ciepłe słowo, życiową mądrość i pomocną dłoń. Pani Dyrektor zawsze z uśmiechem na twarzy i ogromną radością uczestniczyła w naszym codziennym przedszkolnym życiu. Aktywnie włączała naszych wychowanków do społeczności szkolnej. Był to wspaniały, niezapomniany dzień spędzony w wielkiej przedszkolnej rodzinie.

M.Wakulińska, J.Kuzaka

17 czerwca klasy II c i III c wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Mrozów. Wspaniałą, bo pociągiem. Główną atrakcją był właśnie przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich. Dla wielu z nas była to pierwsza podróż takim środkiem lokomocji. Najpierw odczytaliśmy rozkład jazdy pociągów na dużej elektronicznej tablicy na dworcu w Siedlcach. Na miejscu zwiedziliśmy zabytkowy dworzec kolejowy w Mrozach. Zobaczyliśmy również na czym polega praca konduktora. Następnie spędziliśmy miłe przedpołudnie na placu zabaw w centrum miasteczka. Podróż nie trwała długo, ale bardzo nam się podobało.

Dnia 17 czerwca 2024r. klasa 7a w nagrodę za zajęcie I miejsca w Turnieju Sportowym, który odbył się podczas Finału IX Międzyszkolnej Korneliady udała się do Kręgielni Factory. Dziękujemy bardzo za tak miłe przyjęcie ze strony pracowników kręgielni oraz za doskonałe zorganizowanie wizyty. Dziękujemy za bonus w postaci dodatkowej możliwości gry w bilard. Nasi uczniowie wspólnie spędzili czas w przyjaznej i sportowej atmosferze. Na pewno będziemy wracać do tego miejsca.
                                                                                                                            A.S., M. D.