Owoce są źródłem witamin, dlatego w naszej szkole zachęcamy uczniów do częstego ich spożywania. W ramach tegorocznej Korneliady i hasła przewodniego ”Zdrowy jak chwat przemierzam świat” oraz projektu „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie klas 1 – 3 wykonali piękne, smaczne i zdrowe przekąski owocowe. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce, z których samodzielnie stworzyły pyszne szaszłyki, sałatki oraz inne kompozycje z owoców. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Karolina Chruściel – Dąbrowska, Katarzyna Osiej

Co robi klasa 5a kiedy jest ciepło na dworze? Świetnie bawi się w cieniu drzew nad siedleckim zalewem i świętuje DZIEŃ DZIECKA . Pamiętamy też o zdrowym odżywianiu, więc pod takim hasłem zorganizowaliśmy nasz piknik. Uczniowie zajadali zdrowe przekąski, po których zyskali moc energii do zabaw i gier zespołowych.

A. Romaniak

W czwartek, 23 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbył się finał IX Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady. Głównym celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, w tym książek Kornela Makuszyńskiego oraz pogłębianie wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, jednak w tym roku zmagania uczniów zostały rozszerzone o tematykę prozdrowotną.

W ramach „Korneliady” odbyły się liczne konkursy plastyczno-techniczne, literackie oraz z zakresu wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Podczas uroczystości  odbyła się część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Po części artystycznej i wręczeniu nagród laureatom  została przedstawiona  publiczna prezentacja multimedialna z  wyników autoewaluacji w zakresie czterech standardów Szkoły Promującej Zdrowie oraz naszych działań  w latach 2021/ 2024.

Naszymi gośćmi byli: Eliza Kubik – Specjalista Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Beata Like – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, Joanna Matysek – Konsultant Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Joanna Like – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, Małgorzata Połeć – doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Henryk Niedziółka - Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Siedlce, Małgorzata Oknińska – koordynator programów edukacyjnych realizowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie siedleckich szkół podstawowych oraz przedstawiciele Rady Rodziców oraz sponsorzy.

IX Siedlecka Międzyszkolna Korneliada odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

20.05.2024r. na obiektach Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem został rozegrany wojewódzki finał Pucharu Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w kategorii chłopców U-8 oraz chłopcy U-10. Zawodnicy U-8 w składzie: Mikołaj Jarocewicz, Krzysztof Pieńkowski, Gabriel Siedlecki, Olaf Ługowski, Mateusz Pierasik, Dawid Pszczel, Adrian Jóźwiak, Kinga Siejka zajęli 5 miejsce w turnieju. Piłkarze U-10 w składzie: Oskar Skup, Dominik Kaniewski, Michał Dadacz, Antoni Roguski, Tymofii Dekusar, Bartosz Duma, Olaf Lemisiewicz, Ksawery Chojecki, Piotr Robakowski, Jakub Sikorski zajęli 9 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w oddziale przedszkolnym odbyły się pokazy taneczne w wykonaniu młodych tancerzy Szkoły Tańca Mazovia z Siedlec. W poniedziałek, 20 maja dzieci z pierwszego etapu edukacyjnego i przedszkolaki z grupy 6 latki mogły zobaczyć tancerzy w tańcach standardowych: walcu angielskim i wiedeńskim oraz tańcach latynoamerykańskich: cha- chy, jive a także w tańcu ludowym: poleczka. Nad całym wydarzeniem czuwał Pan Sebastian Trochymiuk, uytułowany tancerz i instruktor tańca. Przybliżył dzieciom charakter poszczególnych tańców, zwrócił uwagę na piękne stroje tancerzy i grację z jaką się poruszają w tańcu. Było to piękne, kolorowe i roztańczone wydarzenie!

Serdecznie dziękujemy Panu Sebastianowi i tancerzom za przybycie oraz za zaangażowanie w przygotowywaniu pokazu tanecznego. Życzymy młodym tancerzom niekończącej się pasji do tańca, wytrwałości i siły w dążeniu do celu, płynności przy każdym ruchu i pięknych prezentacji oraz niezapomnianych chwil na parkiecie.

K. Raczko

W naszej szkole obecnie istnieją 4 grupy  uczniów uczęszczających na zajęcia SKS, są to uczniowie z klas 4-8 oraz uczniowie z klasy 2. Zajęcia odbywają się głównie na sali gimnastyczne szkoły, a także z wykorzystaniem infrastruktury sportowej wokół szkoły. Zajęcia sks dla klasy drugiej odbywają się na pływalni. Realizujemy tematy i doskonalimy elementy techniczne  z różnych dyscyplin sportowych, popularnych gier zespołowych tj. piłka nożna, koszykówka, siatkówka oraz pływanie. Stosujemy  uproszczone formy gier w oparciu o metody zabawowe oraz dostosowujemy je do indywidualnych możliwości uczniów. Na zajęciach SKS tworzymy specyficzną atmosferę relaksu sportowego, gdzie uczniowie w aktywny sposób odpoczywają od nauki i codziennych obowiązków, przy okazji doskonalą swoje umiejętności sportowe.

image3.jpegimage2.jpegimage1.jpegimage0.jpeg

W dniu 14 maja odbyły się eliminacje XXIV edycji Turnieju o Puchar Tymbarku w piłce nożnej. Z naszej szkoły udział brały dwie drużyny piłkarzy w kategorii U-8 oraz U-10. Obie uzyskały awans na rozgrywki wojewódzkie.
                                    Gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach województwa.⚽️