Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W dniu 14 maja odbyły się eliminacje XXIV edycji Turnieju o Puchar Tymbarku w piłce nożnej. Z naszej szkoły udział brały dwie drużyny piłkarzy w kategorii U-8 oraz U-10. Obie uzyskały awans na rozgrywki wojewódzkie. 
                                    Gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach województwa.⚽️
 
Jak można urozmaicić szkolne przerwy tak, aby stanowiły nie tylko odpoczynek, lecz również twórczy czas dla ucznia? Odpowiedzią na to pytanie jest akcja  pod nazwą „Aktywna przerwa ". Kiedy tylko pogoda na to pozwala uczniowie spędzają przerwy na świeżym powietrzu spacerując, rozmawiając z przyjaciółmi, grając w ulubione gry, a także tańcząc Zumbę! Pod koniec przerw uczniowie czują się dobrze, są zrelaksowani i odprężeni dzięki uwolnionym endorfinom. Zapraszamy do obejrzenia jak świetnie bawią się nasi uczniowie podczas przerw! 
                                                              https://www.youtube.com/watch?v=zEFLcki2fd8
 
Społeczność SP 12 przerwy spędza w aktywny sposób. Podczas przerw uczniowie mogą zrelaksować się w Strefie Ciszy, zatańczyć Zumbe, przewietrzyć się podczas przerwy W Plenerze, a także pograć i pobawić się z przyjaciółmi w GRAJKĄCIKU. AKTYWNA PRZERWA zakłada zmniejszenie niebezpiecznych zachowań oraz aktywizowanie uczniów do ruchu. Pomaga w rozładowaniu napięcia, stwarza warunki do twórczych działań, czynnego odpoczynku, nauki poprzez zabawę oraz zintegrowania uczniów z różnych zespołów klasowych.
                                                                                                              A. Sawicka, A. Romaniak

6 maja 2024 r. nasi uczniowie gościli wyjątkowe osobowości,  Michała Borkowskiego i Wirginię Szulc, trenerów personalnych i dietetyków Elite Training Siedlce -Studio Treningu Personalnego, którzy na co dzień pracują z osobami chcącymi poprawić swoją sprawność fizyczną. Uczniowie dowiedzieli się jak należy prawidłowo komponować swoją dietę. Trenerzy zaproponowali im również ciekawą formę aktywności - fitness. Mamy nadzieję, że uczniowie mądrze wykorzystają zdobytą wiedzę!

Jak wiadomo dzieciom w wieku przedszkolnym należy zapewnić jak najwięcej ruchu oraz zabawy, nie zapominając oczywiście o najważniejszym „BEZPIECZEŃSTWIE".  Dlatego w naszym przedszkolu w dniu 26 kwietnia dzieci wzięły udział w zajęciach "Zumby". Spotkanie poprowadziły niezawodne uczennice klasy 7: Anna Duk i Hanna Szewczuk. Zajęcia te zacierają granice pomiędzy fitness'em, a rozrywką. Dzieci bardzo chętnie wykonywały polecenia starszych koleżanek, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i atmosferze jaka panowała podczas zabawy. Zumba promuje zdrowy tryb życia u dzieci, oraz kształci umiejętność, odpowiedzialność, zaufanie oraz pracę zespołową. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale i również koordynacji, równowagi, oraz ćwiczą pamięć.

                                                                                                                                 K. Raczko

W piątek, 26 kwietnia dzieci z grupy 6 latków uczestniczyły w sadzeniu drzewek owocowych na placu zabaw. Dzieci uważnie obserwowały, w jaki sposób sadzi się drzewa, co jest do tego potrzebne oraz pomagały w ich sadzeniu. Wspólnie udało nam się posadzić jabłoń oraz wiśnie. Przedszkolaki obiecały, że będą dbać, podlewać i codziennie obserwować wzrost nowych drzewek. Mali ogrodnicy byli bardzo szczęśliwi z powierzonego im zadania oraz z tego, że nasz plac zyskał nowe drzewka. Drzewa są nie tylko ozdobą naszych ulic i osiedli, ale przede wszystkim źródłem tlenu, dają cień, zatrzymują wodę, odbierają zanieczyszczenia, obniżają temperaturę. 

                                                                                                                             K. Raczko, K. Jasieńczuk 

Jak co roku nasza szkoła brała udział w działaniach wspierających ekologię i naukę. W dniach 22-26.04.2024r. uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonywali zadania promujące Dzień Ziemi i ochronę środowiska. Klasy 4-6 wykonały plakaty z hasłami ekologicznymi i piękne skrzynki pełne kwiatów, które możemy podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie przygotowywali również prace pt.” Przyrodnicze obrazy” pokazujące bogactwo naszej przyrody za pomocą kolażu. Przy głównym wejściu do szkoły mogliśmy podziwiać też artystyczne zdjęcia uczniów, którzy uchwycili piękno natury w czasie jej wiosennego rozkwitu. We wtorek, 23.04 klasy 5 i 6 spotkały się z ornitologiem p. Ireneuszem Kaługą, który zaciekawił nas opowiadaniem o życiu bocianów. Starsze klasy przeprowadziły eksperymenty naukowe z fizyki i chemii oraz brały udział w grze escape room z geografii. Zadbaliśmy też przyrodę biorąc udział w akcji sprzątanie świata, w której uczniowie wraz z wychowawcami porządkowali zielone tereny wokół szkoły.

                                                                                                       D. Demianiuk, M. Zdolińska, A. Kostyra

Joomla Template - by Joomlage.com