W dniu 10 stycznia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat o tematyce prozdrowotnej na najładniejszą kartkę z kalendarza. Pod nadzorem nauczyciela plastyki pani Lidii Półtorak uczniowie klas VI i VII wykonali plakaty promujące zdrowie i zdrowy tryb życia. Komisja konkursowa po burzliwej dyskusji wybrała zwycięskie prace. Autorami nich są:

Miłosz Mierzejewski kl. VIId, Marta Bartoszek kl. VIId, Daria Kania kl. VIIa

Magdalena Gajowniczek kl. VIId, Wiktoria Jastrzebska kl. VIIb, Diana Wardziak kl. VIIa

Marysia Sawicka kl. VIId, Mikołaj Ogrodniczuk kl. VIIb, Karolina Myrcha kl. VIId

Piotr Ługowski kl. VIIa, Karolina Gajowniczek kl. VIId

Zwycięskie prace zostały wykorzystane do wydania KALENDARZA NA ROK 2018 SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

W styczniu Zespół ds. Promocji Szkoły rozstrzygnął konkurs na najciekawszą potrawę wigilijną. Do konkursu przystąpiły klasy IV i klasy VII. Rywalizacja była ciekawa. Klasy wykazały się nie tylko pomysłowością, ale również przesłaniem, by serwowane potrawy były zdrowe i niskokaloryczne. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VII a, a potrawy przygotowane przez uczniów okazały się bardzo smaczne i pięknie podane – „Ryba po grecku” Dawida Ochnia i  „Babeczki od Serca” Diany Wardziak podbiły serca jurorów i klasy. Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom zabawy, a Laureatom serdecznie gratulujemy.

B.Ch.

IMAG2842 IMAG2843

W ramach akcji ,,SIEDLCE NATURALNIE"- organizowanej przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach dzieci z naszego przedszkola w dniu 11.01.2018r. uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pt. ,,Ekologia z klasą" prowadzonych przez panią Karolinę Korniluk. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z koniecznością ochrony środowiska przed zanieczyszczeniem, poznały pojęcia ekologiczne: odpady, segregacja. Uczestnicząc w zajęciach praktycznych segregowały odpady do właściwych pojemników. Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i kształtowanie u dzieci odpowiedzialności dbania o przyrodę.

M. Wakulińska

20180111 095025 CAM02924 IMAG9189

W klasach I – III zostały przeprowadzone lekcje praktyczne wyciskania soków. Uczniowie mieli okazję poznać proces ich powstawania. Z pomocą rodziców soki były wyciskane z użyciem sokowirówek, jednak bardzo ciekawe okazało się wyciskanie za pomocą ręcznych wyciskarek do cytrusów. Dzieci z wielkim zapałem uczestniczyły w lekcji i ze smakiem kosztowały zdrowe napoje.                                                                         K.Ch.

W listopadzie w naszej szkole w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie” został zorganizowany konkurs klasowy na najładniejsze zdrowe kanapki. W konkursie brały udział klasy I – III. Wszyscy uczniowie mocno zaangażowali się w przygotowywanie oraz dekorowanie kanapek.
Komisja konkursowa nagrodziła dyplomami wszystkie klasy biorące udział w projekcie oraz wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – klasa I b oraz klasa III e
II miejsce – klasa II a
III miejsce – klasa III f
Pod uwagę brano przede wszystkim pomysłowość oraz różnorodność wykorzystanych składników. Równie ważna była estetyka podania oraz wspólna praca całej klasy. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do jedzenia zdrowych kanapek. Wszystkie klasy, które wzięły w nim udział udowodniły, że kanapki mogą być nie tylko zdrowe lecz także kolorowe i zabawne. Gratulujemy zwycięzcom!

Od 1 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach rozpoczęły swoją pracę oddziały przedszkolne, do których uczęszcza 115 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Nauczyciele wraz z dziećmi aktywnie włączyli się do projektu ,,Szkoła promująca zdrowie’’. Bogacenie wiedzy o zdrowiu własnym i innym, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu.

SPOTKANIE Z ASYSTENTKAMI STOMATOLOGICZNYMI Z PRZYCHODNI DENTYSTYCZNEJ ,,ASTER DENTAL’’ W SIEDLCACH

Święto Niepodległości jest w naszym mieście obchodzone bardzo uroczyście. Odbywają się odprawy warty, defilady, koncerty i spektakle. Jedną z imprez są biegi uliczne. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

klasa I B - Hania Noceń, Michalina Rak, Ola Sójka, Olaf Sałata, Dawid Bąk, Marcin Miros;

klasa III A - Lena Mierzejewska, Krzyś Saczewski;

klasa III C - Kacper Bąk;

klasa IV A - Franek Wysocki, Mateusz Radłowski, Paweł Karaban, Marcin Rąbel;

klasa VII D - Łucja Wierzbicka, Miłosz Mierzejewski.

Najlepsze wyniki osiągnęli: Lena Mierzejewska, Hania Noceń, Łucja Wierzbicka i Miłosz Mierzejewski.

Wszystkim młodym biegaczom gratulujemy i zachęcamy innych do udziału w podobnych imprezach.

M.Komodowska

20171111 124354 2 20171111 124400 1 1  20171111 124354 1 20171111 140819 2 20171111 124400 1 1 1