Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Wiosna to czas w którym zaczyna się sezon siania i sadzenia roślin. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Działania te służą wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej, obserwacji rozwoju roślin, a co za tym idzie podnoszenia świadomości zdrowego odżywiania.

W związku ze szkolnym projektem dotyczącym Promocji Zdrowia w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy kącik roślinny w klasie. O to wyniki:

I miejsce – klasa IIC p. Karolina Chruściel - Dąbrowska

II miejsce – klasa I B p. Beata Jastrzębska

III miejsce – klasa III C p. Małgorzata Łuka

Na ogromne wyróżnienie oraz podziękowania za udział należą się klasom IIIa, Ic oraz IIa.

Rozdanie nagród odbędzie się podczas najbliższej akademii dla klas młodszych - 4 maja.

                                                                                             Gratulujemy!
                                                                                                          A.S

                                                                                                                                          „Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny.”

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta.”To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. 4 kwietnia grupa 5 latki obchodziła Dzień Marchewki w ramach projektu edukacyjnego ,,Szkoła promująca zdrowie”. W tym dniu dzieciom towarzyszył pomarańczowy kolor. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci poznały zalety i walory marchewki: jak bardzo jest zdrowa, że zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, które korzystnie wpływają na skórę, włosy oraz wzrok. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych i plastycznych. Tego dnia również wybraliśmy króla i królową marchewki: królem i królową zostały dzieci, które miały na sobie najwięcej koloru pomarańczowego. Na koniec ,,Słoneczka” wykonały zadanie z elementami kodowania, w którym miały doprowadzić zajączka do marchewki, a także doskonaliły technikę liczenia. A na podwieczorek cała grupa spróbowała soku marchewkowego. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich – marchewkowy. 

                                                                                                                                          K. Raczko, K. Jasieńczuk

22 marca w ramach innowacji pedagogicznej ,,Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” dzieci z grupy 5 latków uczestniczyli w kolejnych warsztatach kulinarnych. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Nazywały kolory i kształty warzyw, z których można zrobić smaczne i zdrowe mini kanapki na krakersach. Po umyciu rąk oraz warzyw przedszkolaki przystąpiły do zrobienia pięknych, kolorowych kanapek. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię  i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Po spacerze, przyszła pora na degustację. Przedszkolakom bardzo posmakowały kanapki zrobione własnoręcznie, że na jednej się nie skończyło. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.
                                                                                                                                K. Raczko, K. Jasieńczuk

KLASY II-III

I miejsce Wiktoria Dmowska kl. 2b, Magdalena Ciołek kl. 2d

II miejsce Ewa Tomczyk kl. 2d, Nela Chodzińska kl. 2d

 

KLASY IV-VII

I miejsce Marta Postek kl. 7a

II miejsce Barbara Ługowska kl. 7a

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Informację o wręczeniu nagród przekażemy laureatom osobiście.

Zespół ds. Promocji Zdrowia

                      IMG_20221124_122459_edit_30211609006847.jpg    IMG_20221124_122451.jpg  316168934_896720315069040_6116072817682047018_n.jpg

W ramach projektu ,,Szkoła promująca zdrowie” a także z okazji Dnia Zdrowego Jedzenia w czwartek, 24 listopada dzieci z grupy 5 latków przygotowały wraz ze swoimi wychowawcami inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie”. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie wartości prawidłowego odżywiania się, spożywania owoców i warzyw. Przedstawienie bardzo dzieciom się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa dla aktorów.

                                                                                                                                      K. Raczko, K. Jasieńczuk

  IMG_20221124_102701.jpgIMG_20221124_103406.jpgIMG_20221124_103711.jpgIMG_20221124_103814.jpg

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Jabłko, najbardziej znany polski owoc ma swoje święto 28 września. Celem zajęć i wspólnej zabawy w grupie 5 latków było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek. Ponadto dzieci wykonały kilka zadań matematycznych: tworzyły zbiory, przeliczały owoce, porównywały wielkość, wykonywały ćwiczenia wspomagające kształtowanie orientacji przestrzennej. W dalszej części dnia przedszkolaki uczestniczyły w pierwszych warsztatach kulinarnych w ramach innowacji pedagogicznej ,,Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Korzystając z darów jesieni przygotowaliśmy surówkę z marchewki i jabłka. ,,Słoneczka" doskonale wiedzą, że warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka gdyż zawierają cenne witaminy i składniki mineralne. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się tarką. Własnoręcznie wykonany posiłek smakuje podwójnie pysznie! Większość dzieci prosiła o dokładkę!

                                                                                                                                         K. Raczko, K. Jasieńczuk

W ramach klasowego programu: ,,Bądźmy zdrowi", uczniowie klasy Id, podczas zajęć lekcyjnych przybliżyli sobie treści dotyczące kształtowania nawyków jedzenia zdrowych posiłków, rozumienia znaczenia witamin dla zdrowia. Odbyła się ważna rozmowa na temat wartości odżywczych warzyw i owoców w oparciu o wiersz S. Karaszewskiego ,,Witaminowe abecadło". Podczas zajęć plastyczno - technicznych powstało bardzo dużo prac: ,,Rumiane jabłka i gruszki", ,,Zdrowe śniadanie", ,,Warzywa i owoce na naszym talerzu", ,,Winogrona - źródłem witamin". Śmiało możemy powiedzieć, że wszyscy uczniowie  tej klasy mają zdrowe minki, bo zjadają witaminki!
                                                                                                                              I. Niciporuk 
       IMG_20220411_210610.jpgIMG_20220311_093637.jpgIMG_20220318_095337.jpgIMG_20220318_100318.jpg

Joomla Template - by Joomlage.com