W maju przeprowadzono konkurs literacki – kategoria poezja – p.t. „Zdrowie tkwi w owocach”- w ramach projektu „Szkoła promującą zdrowie”. Celem konkursu było promowanie zdrowej  żywności oraz prawidłowego odżywiania się, uświadomienie uczniom konieczności spożywania owoców, które są źródłem witamin. Ponadto uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe i rozwijali uzdolnienia literackie. Jury w swoich ocenach kierowało się następującymi kryteriami: - zgodność z tematem, - samodzielność i oryginalność pracy, - poetyka (budowa, poprawność stylistyczna i językowa). W konkursie wzięło udział 20 uczniów. I miejsce zdobyła Katarzyna Bąbol z kl. VIb, II miejsce – Karol Bobryk z kl. VIa, III miejsce – Paulina Kołtunowska z kl. VIb. Gratulujemy talentu!

Nadchodzą wakacje, czas relaksu i wypoczynku. Jednak żeby miło wspominać beztrosko spędzony czas przestrzegamy i przypominamy o bezpieczeństwie. W holu głównym szkoły wyeksponowano plakaty na tablicach, opatrzono je tytułem: Bądź bezpieczny w wakacje. Tematyka plakatów bardzo różnorodna. Ostrzegaj przed kleszczami, porażeniem słonecznym, niebezpieczna kąpielą, złymi kontaktami z nieznajomymi oraz przed wieloma innymi zagrożeniami. Na lekcjach w szkole prowadzone są pogadanki na temat bezpiecznych wakacji.

W czerwcu przeprowadzono w klasach IV testy z zakresu ruchu rowerzystów. Uczniowie, którzy pozytywnie zdali testy przystąpili do egzaminu z jazdy na rowerze. Egzamin przeprowadzili policjanci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat znaków drogowych i zasad uczestniczenia w ruchu drogowym rowerzystów i pieszych. Dziękujemy panom policjantom.

W dniu 10.05.2018r. w Centrum Kultury i Sztuki odbył się  XXVIII Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w  Siedlcach  i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

Amelia Fierasiewicz1 1 Amelia Fierasiewicz2 1

Wycieczki rowerowe są atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego, szczególnie dla dzieci. Takie wyprawy zaspokajają potrzebę wysiłku fizycznego, oddychania świeżym powietrzem i ruchu.

Uczniowie klasy III e wraz z wychowawcą w myśl idei Szkoły Promującej Zdrowie przystąpili w roku szkolnym 2017/2018 do programu edukacyjnego „Zdrowe Nietrudne”, organizowanego przez firmę KUPIEC. W ramach programu w klasie przeprowadzano lekcje na temat zdrowego odżywiania zgodnie ze scenariuszami przekazanymi przez firmę oraz śniadania z produktów KUPCA. Czworo uczniów wraz ze swoimi rodzinami wzięło udział w konkursie „Rodzina Przygód”, których zadaniem było przygotowanie własnego przepisu kulinarnego na danie zdrowe – nietrudne z wykorzystaniem produktów marki KUPIEC. Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy III e – SANDRA HARASIM i jej rodzina znalazła się w gronie laureatów i wygrała wycieczkę do Energylandii! Ponadto nasza szkoła za aktywny udział w programie otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Serdecznie gratulujemy Sandrze i jej rodzinie.

Karolina Chruściel - Dąbrowska

Dnia 19 kwietnia 2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez zespół do spraw promocji zdrowia. Uczniowie z klas V i VI wykonali liczne plakaty w których tematem przewodnim było  hasło „Las Ci podpowie – jak dbać o zdrowie”.Celem konkursu było ukazanie zalet lasu, jego funkcji oraz korzystnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Spośród licznych prac komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Oliwia Matejek klasa VIb

II miejsce – Maja Konstantynowicz klasa Vc

III miejsce Jakub Romaniak klasa Vc

Wykonane przez uczniów plakaty zostały wyeksponowane na tablicach w holu szkoły jako źródło informacji. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.