Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

13 grudnia uczniowie klasy II a gościli w Telewizji Wschód. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca w telewizji. Odwiedziły też studio nagrań. Tam miały okazję wczuć się w rolę prezenterów. Wypowiadały się przed kamerą do mikrofonu. Na koniec przyszedł niespodziewany gość, a mianowicie Święty Mikołaj. W zamian za ślicznie zaśpiewaną kolędę, wręczył dzieciom podarunki i stanął do pamiątkowego zdjęcia.

19 października świetlica szkolna zamieniła się w fabrykę slime’ów (jak mówią dzieci: kolorowych glutków). Co to takiego jest SLIME? Jest to specjalna masa plastyczna o zróżnicowanej fakturze i różnych kolorach. Zabawa nią pobudza wyobraźnię i  kreatywność dzieci. Jest to rodzaj zajęć sensoplastycznych, które nie tylko bawią ale i  mają ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój. SLIME to zarówno świetna zabawa, jak i bardzo kreatywne zajecie. Mało tego, pomaga również w pozbywaniu się stresu i negatywnych emocji. Podczas zabawy mały „slimowiec” ćwiczy również mięśnie dłoni, co w pozytywny sposób wpływa na jego motorykę. Dzieci były zachwycone, z chęcią wzięły udział w zajęciach i dopytują kiedy znowu będą „slimy”.

W naszej świetlicy odbył się konkurs szkolny na palmę wielkanocną. Był to pierwszy etap konkursu organizowanego przez MOK w Siedlcach. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów.

I miejsce - Patrycja Kluj kl.I d, Kacper Wypler kl. III d

II miejsce - Ola Sójka kl. I b, Kuba Łukaszuk kl. I b

III miejsce - Karolina Tobota kl. II b, Kinga Sienicka kl. III e

 W końcu nadszedł pierwszy dzień astronomicznej wiosny na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. W naszej Świetlicy odbyło się uroczyste świętowanie nadejścia Pani Wiosny. Świetliczanki z ogromnym entuzjazmem i uśmiechami na twarzach przygotowywały powitanie dla długo oczekiwanego gościa. Dzieci szykowały kolorowe kwiatki oraz portrety Pani Wiosny, korzystając z różnych technik plastycznych. Celem naszych działań było wskazanie drogi przybywającej Wiośnie. W Świetlicy od rana panowała radosna atmosfera. Dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki związane z tematyką wiosny, co przysparzało wiele zabawy i śmiechu. Zajęcia zakończyliśmy piosenkami o tematyce wiosennej, szczególnie z dużym zaangażowaniem została odśpiewana piosenka przywołująca Wiosnę. Wszyscy mamy nadzieję, że pani Wiosna już na dobre zagości wśród nas.

26 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci poznały historię życia tych prehistorycznych gadów. Razem z panią Anią Kostyrą uczniowie wykonali postać dinozaura ze styropianu i szarego papieru. Wiele radości sprawiło malowanie farbami Rexa- takie bowiem imię zostało wybrane dla świetlicowego dinusia. W ramach obchodów Dnia Dinozaura zostało wykonanych wiele prac plastycznych: szkielet dinozaura z patyczków, mały atlas dinozaura, "Świetlicozaur-Tęczuś"- praca grupowa, jaja dinozaura. Na terenie szkoły zorganizowane zostały podchody "W poszukiwaniu dinozaurów". Każdy uczestnik zabaw otrzymał symboliczną odznakę dinozaura. Podczas zajęć panowała atmosfera radości i zabawy.

ŚWIETLICA

Joomla Template - by Joomlage.com