Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Nareszcie jest! Wiosna- czas, w którym przyroda budzi się do życia, a wśród dzieci budzi się chęć do tańca, improwizacji i wspólnego muzykowania. "Muzyczna Świetlica" uczciła ten długo wyczekiwany dzień wykonaniem utworu "Ladybird". Zapraszamy do słuchania: https://www.youtube.com/watch?v=vPjMXNm09Ws

wystapily.jpg1.jpg3.jpg2.jpg

Znudziła nam się ZIMA!!! Jest szaro-buro i ponuro. Zrobiliśmy zaproszenie dla Pani WIOSNY! Zaproszenie wysłane, ale jak ją przywitać? Znaleźliśmy nie jeden, nie dwa, a sześć sposobów! Zaczęliśmy od upieczenia „fit” ciasteczek, kokosanki i ciasteczka owsiane były wyśmienite. Z bibuły był kwiaty, a twarze pokryły się malowanymi wiosennymi motylami i kwiatami. Nagraliśmy również piosenkę o wiośnie pt. „Ladybird”. A teraz popatrzcie w niebo! Widzicie pierwsze oznaki wiosny? My znaleźliśmy ich „12”. Sprawdźcie je na gazetce przy świetlicy. To był udany spacer! Na koniec wykonaliśmy breloczki z motywami wiosennymi. To był długi tydzień, ale w końcu Wiosna zostaje z nami na dłużej!

                                                                                  Pozdrawiamy wychowawcy świetlicy :)

Dzieci uczęszczające do świetlicy zbudowały makietę z dinozaurami i spróbowały swoich sił w tworzeniu filmu w technice animacji poklatkowej. Polega ona na rejestracji obrazu w sekwencji osobnych zdjęć. Aby stworzyć wrażenie ruchu animator przesuwa nieznacznie obiekty na każdej z fotografowanych klatek, które połączone w jeden ciąg dają wrażenie ruchu. Było to pierwsze zetknięcie się uczniów z tworzeniem tego typu animacji, ale mimo to efekty wyszły super. Było twórczo i kreatywnie, czyli tak jak lubimy najbardziej. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z efektami naszej pracy: https://youtu.be/_fSHlM0YAa0

 1709653071015.jpg1709653071028.jpg1709653071021.jpg

Z okazji Tygodnia z Dinozaurami, który odbywał się w naszej świetlicy, postanowiliśmy przenieść się do świata tych prehistorycznych stworów. Uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej i doskonale sprawdzili się w roli modeli. Zabawa była przednia a efekty prezentujemy w poniższym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=AZSkGtowRB0

Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali Green Screen oraz aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

28.jpg25.jpg21.jpg30.jpg

 

   W minionym tygodniu odbył się w świetlicy szkolnej fascynujący Tydzień z Dinozaurami, który dostarczył uczniom niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych. Cały tydzień nasycony był tajemnicą prehistorycznego świata, a dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne wydarzenia. Podczas tego wyjątkowego tygodnia uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach, w tym w tworzeniu prac plastycznych, projektowaniu makiety świata dinozaurów, sesji zdjęciowej z dinozaurami przy użyciu Green Screena, nagrywaniu animacji poklatkowej o dinozaurach, projekcjach filmowych, np. film Disneya „Dobry Dinozaur” oraz filmach edukacyjnych o dinozaurach, a także grze terenowej „Śladami dinozaurów”. Te różnorodne aktywności pozwoliły uczniom na zgłębianie wiedzy na temat dinozaurów w sposób interaktywny i angażujący.

Prace plastyczne umożliwiły uczniom wyrażenie swojej kreatywności poprzez rysowanie, malowanie i konstruowanie modeli dinozaurów. Filmy edukacyjne zapewniły uczniom wgląd w świat dawnych gadów oraz ukazały różnorodność ich gatunków i zachowań. Gra terenowa pozwoliła im na eksplorację prehistorycznego świata oraz rozwijanie umiejętności zespołowego działania. Idąc tropem dinozaurów dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozszyfrowały hasło napisane specjalnym kodem oraz wykazały się pomysłowością naśladując odgłosy i sposób poruszania się dinozaurów. Dzieci miały również za zadanie uratować jajka dinozaurów z płonącego gniazda, z czym poradziły sobie znakomicie. Za pomysłowość i odwagę mali paleontolodzy zostali nagrodzeni czekoladowymi jajkami. 

Tydzień z Dinozaurami był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także do budowania więzi między uczniami poprzez wspólne zainteresowania i pasje. Nie tylko dostarczył dzieciom niezapomnianych doświadczeń, ale także inspirację do dalszego odkrywania nauki i świata prehistorii.

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niesamowitego tygodnia :)

Joomla Template - by Joomlage.com