W naszej świetlicy odbył się konkurs szkolny na palmę wielkanocną. Był to pierwszy etap konkursu organizowanego przez MOK w Siedlcach. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów.

I miejsce - Patrycja Kluj kl.I d, Kacper Wypler kl. III d

II miejsce - Ola Sójka kl. I b, Kuba Łukaszuk kl. I b

III miejsce - Karolina Tobota kl. II b, Kinga Sienicka kl. III e

W końcu nadszedł pierwszy dzień astronomicznej wiosny na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. W naszej Świetlicy odbyło się uroczyste świętowanie nadejścia Pani Wiosny. Świetliczanki z ogromnym entuzjazmem i uśmiechami na twarzach przygotowywały powitanie dla długo oczekiwanego gościa. Dzieci szykowały kolorowe kwiatki oraz portrety Pani Wiosny, korzystając z różnych technik plastycznych. Celem naszych działań było wskazanie drogi przybywającej Wiośnie. W Świetlicy od rana panowała radosna atmosfera. Dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki związane z tematyką wiosny, co przysparzało wiele zabawy i śmiechu. Zajęcia zakończyliśmy piosenkami o tematyce wiosennej, szczególnie z dużym zaangażowaniem została odśpiewana piosenka przywołująca Wiosnę. Wszyscy mamy nadzieję, że pani Wiosna już na dobre zagości wśród nas.

26 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci poznały historię życia tych prehistorycznych gadów. Razem z panią Anią Kostyrą uczniowie wykonali postać dinozaura ze styropianu i szarego papieru. Wiele radości sprawiło malowanie farbami Rexa- takie bowiem imię zostało wybrane dla świetlicowego dinusia. W ramach obchodów Dnia Dinozaura zostało wykonanych wiele prac plastycznych: szkielet dinozaura z patyczków, mały atlas dinozaura, "Świetlicozaur-Tęczuś"- praca grupowa, jaja dinozaura. Na terenie szkoły zorganizowane zostały podchody "W poszukiwaniu dinozaurów". Każdy uczestnik zabaw otrzymał symboliczną odznakę dinozaura. Podczas zajęć panowała atmosfera radości i zabawy.

ŚWIETLICA

W dniu 31.10.2017r. w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na świetliczaka". Uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością współpracy i dzielenia się z innymi, a wszystko to z uśmiechem na ustach. Po wykonaniu wszystkich trudnych zadań pierwszoklasiści złożyli odciski palców pod przyrzeczeniem i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Od tej chwili oficjalnie należą do grona świetliczaków.

A.Kostyra,  A.Moreń,  J.Skulska

Z okazji Święta Szkoły odbył się konkurs dla uczniów kl. I-III pt. „Ilustracja utworu Kornela Makuszyńskiego”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

I miejsce – Amelia Fierasiewicz kl. I d

II miejsce – Michalina Rak kl. I b oraz Roksana Maruszewska kl. III a