O szkole
Dwunastka zaprasza
Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”
W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła wzbogaciła się w nowoczesny wizualizer. Sprzęt chętnie jest wykorzystywany podczas różnych zajęć m. in. chemii. Na lekcjach chemii uczniowie w bezpiecznej odległości, siedząc wygodnie w ławkach szkolnych, mogą obserwować na monitorze pokazywane z użyciem wizualizera np. substancje czy eksperymenty. Ostatnio uczniowie klasy VIIIA mieli możliwość wykorzystać sprzęt podczas zajęć chemii, na których omawiany był „Glicerol – alkohol polihydroksylowy” .
#LaboratoriaPrzyszłości
Dzieci uczęszczające do świetlicy zbudowały makietę z dinozaurami i spróbowały swoich sił w tworzeniu filmu w technice animacji poklatkowej. Polega ona na rejestracji obrazu w sekwencji osobnych zdjęć. Aby stworzyć wrażenie ruchu animator przesuwa nieznacznie obiekty na każdej z fotografowanych klatek, które połączone w jeden ciąg dają wrażenie ruchu. Było to pierwsze zetknięcie się uczniów z tworzeniem tego typu animacji, ale mimo to efekty wyszły super. Było twórczo i kreatywnie, czyli tak jak lubimy najbardziej. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z efektami naszej pracy: https://youtu.be/_fSHlM0YAa0
Z okazji Tygodnia z Dinozaurami, który odbywał się w naszej świetlicy, postanowiliśmy przenieść się do świata tych prehistorycznych stworów. Uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej i doskonale sprawdzili się w roli modeli. Zabawa była przednia a efekty prezentujemy w poniższym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=AZSkGtowRB0
Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali Green Screen oraz aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klas IV, VI rozpoczęli przygodę z pomocami zakupionymi w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Najpierw zapoznali się z podstawowym zestawem klocków Lego Education Spike Essential. Poznali internetową aplikację SPIKE™ 3 LEGO® Education i przy jej pomocy, krok po kroku, zgodnie z instrukcją zbudowali „Klasyczną karuzelę”. Z ciekawością i zaangażowaniem odkrywali zagadnienia przedmiotów STEAM. Zestaw Spike Essential umożliwia programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi sprzętu takiego jak inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujniki kolorów, dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna. Uczniowie podczas zajęć współpracowali ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowania go metodą prób i błędów. Współpracując ze sobą, korygowali swoje błędy, pomagali sobie nawzajem. Byli podekscytowani i bardzo aktywni. Uczyli się przez zabawę. W trakcie zajęć realizowali również indywidualne projekty, a także uczyli się pracować w grupie, ucząc się logicznego myślenia, rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni.
#Laboratoria Przyszłości
Styczeń 2023 w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach był poświęcony bliższemu przyjrzeniu się pajęczakom z którymi mamy do czynienia na co dzień. Uczniowie klas szóstych wykonali, w oparciu o dostępną literaturę i interaktywne pomoce dydaktyczne 3D Corinth z programu Laboratoria Przyszłości, mini albumy składające się z co najmniej dziesięciu gatunków pajęczaków występujących na terenie naszego kraju. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat tych stworów o ośmiu nogach, które zostawiają po sobie pajęczyny o fantazyjnych i skomplikowanych wzorach oraz spojrzenie na nie, nie jako na odrażające i nielubiane stawonogi, a na organizmy, które mogą nas zafascynować i zaskoczyć niesamowitymi umiejętnościami. Wielu szóstoklasistów podczas przygotowania prac (szukanie modeli pająków i fotografowanie ich) uznali, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”, czyli dostrzegli bezbronność i niesamowity urok tych niewielkich zwierząt.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zima nie tylko za oknem, ale też w piosence. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia piosenki pt. "Zima się zaczyna". Wykonawcami są dzieci z klasy pierwszej, które uczęszczają na zajęcia muzyczne- "Muzyczna świetlica". Do nagrania filmu wykorzystano kamerę zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=mERLNllEwwc
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec