Dzieci uczęszczające do świetlicy zbudowały makietę z dinozaurami i spróbowały swoich sił w tworzeniu filmu w technice animacji poklatkowej. Polega ona na rejestracji obrazu w sekwencji osobnych zdjęć. Aby stworzyć wrażenie ruchu animator przesuwa nieznacznie obiekty na każdej z fotografowanych klatek, które połączone w jeden ciąg dają wrażenie ruchu. Było to pierwsze zetknięcie się uczniów z tworzeniem tego typu animacji, ale mimo to efekty wyszły super. Było twórczo i kreatywnie, czyli tak jak lubimy najbardziej. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z efektami naszej pracy: https://youtu.be/_fSHlM0YAa0

1709653071015.jpg1709653071028.jpg1709653071021.jpg

Z okazji Tygodnia z Dinozaurami, który odbywał się w naszej świetlicy, postanowiliśmy przenieść się do świata tych prehistorycznych stworów. Uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej i doskonale sprawdzili się w roli modeli. Zabawa była przednia a efekty prezentujemy w poniższym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=AZSkGtowRB0

Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali Green Screen oraz aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

28.jpg25.jpg21.jpg30.jpg

Uczniowie klas IV, VI rozpoczęli przygodę z pomocami zakupionymi w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Najpierw zapoznali się z podstawowym zestawem klocków Lego Education Spike Essential. Poznali internetową aplikację SPIKE™ 3 LEGO® Education i przy jej pomocy, krok po kroku, zgodnie z instrukcją zbudowali „Klasyczną karuzelę”. Z ciekawością i zaangażowaniem odkrywali zagadnienia przedmiotów STEAM. Zestaw Spike Essential umożliwia programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi sprzętu takiego jak inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujniki kolorów, dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna. Uczniowie podczas zajęć współpracowali ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowania go metodą prób i błędów. Współpracując ze sobą, korygowali swoje błędy, pomagali sobie nawzajem. Byli podekscytowani i bardzo aktywni. Uczyli się przez zabawę. W trakcie zajęć realizowali również indywidualne projekty, a także uczyli się pracować w grupie, ucząc się logicznego myślenia, rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni.

#Laboratoria Przyszłości

Styczeń 2023 w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach był poświęcony bliższemu przyjrzeniu się pajęczakom z którymi mamy do czynienia na co dzień. Uczniowie klas szóstych wykonali, w oparciu o dostępną literaturę i interaktywne pomoce dydaktyczne 3D Corinth z programu Laboratoria Przyszłości, mini albumy składające się z co najmniej dziesięciu gatunków pajęczaków występujących na terenie naszego kraju. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat tych stworów o ośmiu nogach, które zostawiają po sobie pajęczyny o fantazyjnych i skomplikowanych wzorach oraz spojrzenie na nie, nie jako na odrażające i nielubiane stawonogi, a na organizmy, które mogą nas zafascynować i zaskoczyć niesamowitymi umiejętnościami. Wielu szóstoklasistów podczas przygotowania prac (szukanie modeli pająków i fotografowanie ich) uznali, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”, czyli dostrzegli bezbronność i niesamowity urok tych niewielkich zwierząt.

#LaboratoriaPrzyszłości

IMG_20230315_133328.jpgIMG_20230315_133417.jpgIMG_20230315_133448.jpgIMG_20230315_133445.jpgIMG_20230313_175116 (1).jpgIMG_20230313_174939.jpg

Zima nie tylko za oknem, ale też w piosence. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia piosenki pt. "Zima się zaczyna". Wykonawcami są dzieci z klasy pierwszej, które uczęszczają na zajęcia muzyczne- "Muzyczna świetlica". Do nagrania filmu wykorzystano kamerę zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=mERLNllEwwc

DSC00040 (1).jpg

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. W ramach zajęć koła historycznego nagrali film „Patriotyzm po Polsku”. Film był pracą na II Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski – skąd nasz ród” organizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. W pracach nad filmem uczniowie wykorzystali kamerę i gimbal z programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości