Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

16 listopada uczniowie klasy II d pod opieką p. Agnieszki Korytowskiej i uczniowie klasy II a pod opieką p. Małgorzaty Komodowskiej oraz p. Magdaleny Madej-Batorskiej wybrali się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na lekcję "O siedleckim ratuszu Jackiem zwanym". Włączenie Muzeum do procesu kształcenia pozwoliło na realizację takich celów jak: bezpośredni kontakt z zabytkami kultury, wyrabianie potrzeby obcowania ze sztuką, kulturą i historią, rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych, rozbudzanie aktywności przy wykorzystaniu edukacji regionalnej. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się co to takiego ratusz, jakie pełnił funkcje i co się w nim znajdowało. Kiedy powstał i dlaczego figura Atlasa wieńczącego ratusz nazwana została Jackiem. Na koniec dzieci wykonały papierową, przestrzenną formę ratusza. Podczas lekcji uczniowie wykazali się kulturą osobistą i wiedzą na temat historii naszego miasta oraz znajomością legendy o siedleckim Jacku pt.: "Między niebem a ziemią".                          A.K. & M.M-B

Joomla Template - by Joomlage.com