Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W piątek 6 września, o godzinie 9.30 w naszej szkole rozpoczęło się wspólne czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej – ,,8 Narodowe Czytanie’’. W tym roku wybranymi utworami były nowele polskie, m.in. wybrane teksty Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, Marii Konopnickiej, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego i Brunona Schulza. Ogólnopolska akcja zapoczątkowana 8 lat temu ma na celu propagowanie czytelnictwa literatury narodowej, a przez to krzewienie w Polakach przynależności do rodzimej kultury i tradycji.

 

W tym roku Para Prezydencka dokonała wyboru 8 nowel, których „wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.” Wydarzenie rozpoczęła pani dyrektor Hanna Głuchowska, odczytując list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a następnie przeczytała fragment noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra pani”. Tekst kontynuowali uczniowie klas V-VIII. Następnie przedstawiciele klas III odczytali fragmenty noweli Henryka Sienkiewicza.Akcję zorganizowały:  nauczycielka biblioteki – pani Iga Kornacka-Barczak oraz nauczycielki języka polskiego – pani Katarzyna Madej-Szczęśniak i pani Joanna Skulska. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania naszych uczniów, za co serdecznie dziękujemy!                                          KM-S i JS

 

Joomla Template - by Joomlage.com