Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

2 czerwca 2022 r. w naszej szkolnej  bibliotece dzięki wsparciu Rady Rodziców odbyło się spotkanie z panią Mariolą Pryzwan, publicystką i biografistyką, z zawodu bibliotekarzem. Jest ona  autorką biografii literackich Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej,Władysława Broniewskiego, Anny Jantar, Anny German czy też Zbigniewa Cybulskiego. Swoją wizytę w „Dwunastce” autorka poświęciła poecie Władysławowi Broniewskiemu. Biografistyka zdradziła czytelnikom tajemnice z życia poety. Z opowieści wyłonił się portret człowieka niezwykłego i boleśnie doświadczonego przez los. W nie wyjaśnionych do dziś okolicznościach zmarła jego ukochana córka Anka. Rozpieszczanym pupilem był pies Łepek. Mariola Pryzwan przytoczyła wesołe anegdoty z życia poety, gdy by rozbawić znudzone dzieci znajomych odegrał scenkę ze sztuczną szczęką. O tych zdarzeniach z życia można przeczytać w książce "Ja jestem kamień. Wspomnienia o Władysławie Broniewskim". Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali  barwnych opowieści z życia poety. Dla naszego gościa przygotowali pytania i pani Marioli trudno było nas opuścić. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia, zapraszamy ponownie.

                                                    Iga Kornacka-Barczak, Agata Zdankowska

Joomla Template - by Joomlage.com