Drodzy Uczniowie, zachęcamy wszystkich miłośników czytania  do udziału w wyzwaniu czytelniczym.

ZASADY UDZIAŁU W WYZWANIU:

1. „WYZWANIE CZYTELNICZE” jest skierowane do wszystkich uczniów SP nr 12 w Siedlcach.
  2. Celem akcji jest: czytanie; zabawa; promocja czytelnictwa.
  1. Czas trwania akcji: listopad – maj 2023.
  2. Akcja polega na: przeczytaniu co najmniej jednej książki (nie lektury obowiązkowej, omawianej na lekcjach) w ciągu miesiąca, spełniającej podane kryteria:

WYZWANIE CZYTELNICZE plakat zdj

b) systematycznym uzupełnianiu zeszytu czytelniczego, w którym zamieszczone będą następujące informacje/rysunki:

• tytuł i autora wybranej książki - uczniowie klas 1-8
  • głównych bohaterów - uczniowie klas 1-8
  • rysunek najciekawszego momentu z książki - uczniowie klas 1-5
  • cytat, który mu się podoba, śmieszy go lub chce go zapamiętać - uczniowie klas 1-8
  • recenzja książki – uczniowie klas 6-8.

c) uczestnik może nagrać krótki filmik z recenzją książki.

1. Jeśli uczeń zdecyduje się na nagrywanie filmików, wówczas informacje zapisane w punkcie 4 niniejszego regulaminu, zawiera w nagraniu oraz dodaje swój komentarz, czy wybrana książka mu się podobała i czy też nie oraz czy poleca ją innym.
  2. W przypadku wyboru przedstawienia odpowiedzi w formie wideo, należy zgrać filmik na pen drivie oraz dostarczyć do biblioteki lub wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Nagrane filmiki chcemy zamieścić na szkolnym FB i stronie szkoły. Zgoda na wykorzystanie wizerunku Dziecka znajduje się w załączniku poniżej.
  4. Jeśli Rodzic/Opiekun Prawny nie zgadza się na publikację wizerunku należy nagrać filmik audio, bez wizerunku dziecka.
  5. Rodzice uczniów klas 1-3 mogą pomagać w czytaniu.
  6. Rozstrzygnięcie wyzwania odbędzie się w czerwcu.
  7. Nagrody przewidziane są dla 3 uczniów, którzy najlepiej wywiążą się z zadań:
  • na poziomie klas 1-3
  • na poziomie 4-6