Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

„Kornel Makuszyński – autor uśmiechniętych książek” 

pod takim hasłem biblioteka szkolna, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 

zainaugurowała akcję „Duży czyta małemu”.

Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 (bo nie od dziś wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci)  oraz zachęcenie najmłodszych do spędzenia wolnego czasu z książką. Uczniowie klas ósmych czytali przedszkolakom najpiękniejsze bajki polskich autorów, zaś uczniowie klas 1 i 2 przybliżyli sobie sylwetkę naszego patrona, zapoznając się z biografią pisarza, jak również obcowali z  utworami, które wyszły spod pióra autora. W październiku, dzięki wolontariatowi bibliotecznemu, kontynuowana była akcja czytelnicza. Tym razem uczniowie  klas 1 i 2 dowiedzieli się, w jakich okolicznościach powstały „Przygody Koziołka Matołka”, a także poznali  ciekawostki z życia artysty. Przedszkolaki z kolei, dzięki wolontariuszom, zapoznały się z kolejnymi pozycjami najpiękniejszych bajek polskich autorów. Dzieci z ogromnym skupieniem i niebywałym zainteresowaniem słuchały nie tylko tekstów o perypetiach małego Koziołka, ale także małpki Fiki- Miki, Murzynka Goga-Goga czy problemach Słonia Trąbalskiego.

                                                                                                                          Agata Zdankowska

        IMG_5343.jpegIMG_5367.jpegIMG_5361.jpeg5.jpg2.jpg1.jpg

Joomla Template - by Joomlage.com