Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki, której celem jest propagowanie czytelnictwa, języka polskiego oraz polskiej książki. Należy podkreślić, że w/w kampania społeczna kładzie szczególny nacisk na upowszechnianie wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka, aby stało się ono nieodłącznym elementem życia rodzinnego. Uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą, w skład której wchodzą:

• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Na zajęciach przypomnieliśmy sobie również, jakie korzyści niesie za sobą regularne czytanie. Pierwszoklasiści mieli także okazję zapoznać się z nowościami wydawniczymi, zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wisienką na torcie była możliwość ich wypożyczenia.