Jak co roku, w naszej szkole, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To już XXII edycja! Pomysłodawcą tego święta jest Polska Izba Książki.

Dlaczego warto podtrzymywać ten zwyczaj? Czytanie na głos, szczególnie przez rodzica, ma dobroczynny wpływ na rozwój dziecka. A oswajanie z czytelnictwem od najmłodszych lat pomoże nam wychować mądrego, otwartego człowieka.

„Od rodziców uczysz się miłości i śmiechu oraz tego, jak stawiać jedną stopę przed drugą.
Ale kiedy książki są otwarte, odkrywasz, że masz skrzydła ”

Helen Hayes.

Cele zajęć:

Wskazanie uczniom:

• zawodów, w których główną rolę dobra dykcja (spiker, aktor)
  • ćwiczeń usprawniających aparat mowy,
  • korzyści wypływających z nauki języków obcych

02.10.br. odbyły się zajęcia biblioteczne, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2c pod opieką p. Moniki Borkowskiej oraz klasa 2b z wychowawczynią p. Beatą Jastrzębską. Na spotkaniu została zaprezentowana książka Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry pt.: Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Jest to książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i dla rodziców.

Na zajęciach dzieci wysłuchały dwóch opowiadań :

• Przyjaciele są ważni
  • Radość tkwi w drobnych gestach.

Po wysłuchaniu opowiadań, dzieci miały za zadnie narysować i napisać, kto jest Twoim przyjacielem z klasy. A następnie musiały zastanowić się, dlaczego przy wybranej osobie czują się ważne. Wykonanie zadań sprawiło uczniom trudność, szczególnie nazywanie uczuć i określenie prawdziwego przyjaciela.

Agata Zdankowska, Aneta Gomza