Nareszcie!... Pierwszoklasiści po raz pierwszy zawitali w Królestwie Książek! Uczniowie z utęsknieniem wyczekiwali na możliwość korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Aby jednak zostać pełnoprawnym czytelnikiem biblioteki, dzieci muszą poznać zasady jej funkcjonowania. Podczas spotkania nauczyciele bibliotekarze przedstawili uczestnikom zasady właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Wysłuchały także próśb książek. Poznały typy bibliotek: szkolna, miejska, uniwersytecka, Narodowa. Dowiedziały się jakie są różnice między księgarnią, biblioteką a antykwariatem. Umówieni na następne spotkanie z uśmiechem zakończyliśmy pierwszą wizytę.

Agata Zdankowska, Aneta Gomza

IMG_20231030_084539 (1).jpg4.jpg