Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Książka uczy, bawi, wzrusza, uprzyjemnia czas, pozwala marzyć... Jako alternatywę dla smutnej i brzydkiej lutowej pogody, nasza biblioteka zaoferowała czytelnikom ciekawą propozycję – podróż z książką przez świat. Prowadziła nas przez tę wędrówkę wspaniała pozycja „Man Zou. Chiny dla dociekliwych”. Podróżowaliśmy wraz z uczniami klasy 2c,4a, 5b orac grupą świetlicową. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o Chinach, często zaskakujących i zabawnych. Przybliżyliśmy sobie tę kulturę, zw yczaje, kolory i smaki. Uczniowie świetnie radzili sobie z wymagającym pismem chińskim. Docenili tym samym pisanie w naszym języku. Jedliśmy pałeczkami, co też było nie lada atrakcją. Nasza podróż była wzbogacona ciekawostkami z książki, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć egzotyczny dla nas świat. Doceniliśmy rolę przewodników turystycznych, albumów i atlasów, które często są wstępem do prawdziwych podróży. Zachęcają nas one do realizacji marzeń podróżniczych, inspirują do ich spełniania. W naszej bibliotece szkolnej posiadamy kilka pozycji krajoznawczych z serii „dla dociekliwych”, więc mamy nadzieję, że następne książkowe podróże przed nami. A może ktoś chce rozpocząć wędrówkę już dziś? Bo każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

                                                                                                              Serdecznie zapraszamy, Biblioteka szkolna.

Joomla Template - by Joomlage.com