Tegoroczne obchody Tygodnia z Książkami Kornela Makuszyńskiego zostały zorganizowane w maju. Z tej okazji, tradycyjnie jak co roku, biblioteka szkolna przygotowała ogólnodostępną wystawę na temat życia i twórczości naszego patrona. Po obejrzeniu wystawy, aby jak najbardziej przybliżyć sylwetkę pisarza, prowadziłyśmy pogadankę na temat jego twórczości, która była efektem czasów, w jakich przyszło mu tworzyć. Walka z analfabetyzmem oraz wszechobecna bieda wpłynęły na jego twórczość i chęć pomocy dzieciom. Chcąc je zmotywować do nauki i samodoskonalenia, wychodził z wieloma inicjatywami, których celem było zebranie środków na edukację najmłodszych.  Aby zachęcić do lektury pisał książki w formie komiksu, które były lepiej rozumiane przez czytelnika.

Poruszyłyśmy problem stylu życia pisarza, który wpłynął na jego krótkie życie. Podkreśliłyśmy, jak ważną rolę pełni zdrowy styl życia, zbilansowane odżywianie, a także zaznaczyłyśmy zgubny wpływ nałogów na człowieka.

Dla urozmaicenia i uatrakcyjnienia zajęć, przygotowałyśmy dla każdej klasy zadania plastyczne, łamigłówki i zagadki. Dzieci układały puzzle z wizerunkami bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego, ozdabiały swoje prace wykorzystując różne techniki, tak aby stworzyć jak najpiękniejsze dzieła. Układały zgodnie z kolejnością alfabetyczną tytuły książek naszego patrona, odgadywały ich poprawność oraz przybliżały sobie złote myśli autora w formie cytatów z jego książek.

Zwieńczeniem Tygodnia z Książkami Kornela Makuszyńskiego była Korneliada.

Mamy nadzieję, że dzięki tym akcjom dzieci i młodzież pogłębiły swoją wiedzę i jeszcze chętniej sięgną do jego książek.