Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

szatan 111 stycznia uczniowie VI b w dwóch drużynach biegali po szkole! Ale spokojnie, to tylko odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Zajęcia wzorowane na harcerskich podchodach były formą sprawdzenia znajomości treści lektury „Szatan z siódmej klasy” naszego patrona, Kornela Makuszyńskiego. Podchody z lekturą nawiązywały do treści tej powieści przygodowo-detektywistycznej, gdzie główny bohater - Szatan Adam Cisowski - musiał, krok po kroku, rozwikłać zagadkę tajemniczych drzwi i dotrzeć do skarbu. Zabawa polegała na odnalezieniu przez uczniów rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły kartek z zadaniami i wskazówkami, gdzie ukryte jest następne zadanie. Ze śmiechem i ogromnym entuzjazmem uczniowie wpadali więc do sekretariatu, pokoju nauczycieli wuefistów czy gabinetu pielęgniarki, aby rozwiązać polecenia zwiazane z treścią lektury. Ostatnie zadanie czekało w szkolnym skarbcu wiedzy, czyli w bibliotece. Wygrana drużyna została nagrodzona za aktywność z języka polskiego. Lekcję zorganizowała pani Iza Ługowska-Panasiuk.

Joomla Template - by Joomlage.com