dla rodziców/opiekunów prawnych

uczniów  i wychowanków  Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego

w Siedlcach

Zgodnie z art. 13  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowychi w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach informuje, że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych, danych uczniów, wychowanków jestSzkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Unitów Podlaskich 16, 08 - 101 Siedlce, tel. 257943551,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  1. Administrator prowadzi operacje  przetwarzania danych osobowych.
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest  Ewa Białowąs, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Państwa dane osobowe i dane dzieci będą przetwarzane  w celu realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa oświatowego oraz statutowych zadań szkoły.
  4. Podstawę przetwarzania danych stanowią przepisy prawa oraz dobrowolna zgoda rodziców/opiekunów prawnych.
  5. Państwa dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim.  Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
  6. Dane osobowe nie  będą przekazywane  do państwa trzeciego i organizacjimiędzynarodowej.
  7. Dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
  8. Dane osobowe będą przechowywane przez okresy wynikające z przepisów prawa lub do wygaśnięcia/wycofania zgody na przetwarzanie(w przypadku zgody).
  9. Osoby, których dane przetwarzane są mają prawo do:
  • dostępu do treści swoich danych,
  • sprostowania, uaktualniania, przenoszenia, usunięcia lub ograniczenia  przetwarzania,
  • sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania,(Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce przed wycofaniem zgody.)
  • wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12

i. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach

Hanna Głuchowska

* Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r.

(Dz. U. UEL 2016r. 119.1 z dnia 4 maja 2016 r.) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, stosuje się od 25 maja 2018 r.