koncertMiejski Ośrodek Kultury w Siedlcach rozpoczął kolejny już cykl Koncertów Edukacyjnych Dla Dzieci i Młodzieży. Pierwsze spotkanie artyści z Filharmonii Narodowej z Warszawy zatytułowali "Wyprawa po muzyczne runo". W koncercie tym w dniu 20.09.2012 uczestniczyły dzieci z naszej szkoły z klasy II D pod opieką pani M. Komodowskiej i pani E. Kozioł.

Artyści prezentowali utwory na skrzypce i fortepian. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały muzyki, która opowiadała o skarbach, darach jesieni, zbiorach owoców, tancerce z pozytywki czy pani Słowikowej. Udział w takich spotkaniach z muzyką "na żywo" to wspaniałe lekcje dla dzieci. Uczniowie poznają brzmienie i wygląd różnych instrumentów, wdrażane są do odbioru muzyki oraz w sposób naturalny kształtuje się w nich wrażliwość muzyczna. Z niecierpliwością czekamy na następny, październikowy koncert.

M. Komodowska