Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 Zuchy bardzo aktywnie uczestniczyły w zbiórkach, które odbywały się w czwartki o godz. 14:00. Dzieci chętnie brały udział we wszelkich zajęciach Gromady. Pierwsze zbiórki zostały poświęcone tematyce:  Kto to jest zuch?, Co będą robiły na zbiórkach?, Co to jest ZHP?, Co oznacza znaczek zucha?. Następnie nastąpił cykl zbiórek, podczas których pracowaliśmy nad prawem zucha i obrzędowością gromady. W ramach 1 prawa zucha- Zuch kocha Boga i Polskę przeprowadzony był quiz sprawdzający naszą wiedzę o kraju i symbolach narodowych, przypomnieliśmy sobie legendę o powstaniu naszego państwa, braliśmy udział w przeprawie przez rzekę niczym Lech, Czech i Rus. Na następnej zbiórce sprawdzana była odwaga zuchów. Próba dzielności polegała na zjedzeniu „robaka” i plasterka cytryny. Wszystkie obecne zuchy zaliczyły próbę dzielności pomyślnie. Na zbiórce dotyczącej pamiętaniu o naszych obowiązkach zuchy narysowały Pana Bałagana, na którym każdy napisał swój obowiązek.

 

Oprócz zbiórek dotyczących prawa zucha odbyły się również zbiórki okolicznościowe :Dzień chłopaka w naszej gromadzie, kiedy to rządzili chłopcy, zbiórka Mikołajkowa, Wigilia oraz Olimpiada sportowa zuchów. W ramach Olimpiady odbyły się liczne zawody m.in. skakanie na skakance, odbijanie piłeczki, kozłowanie jedną ręką, rzucanie do celu oraz łamańce językowe. Każdy z uczestników otrzymał dyplom. Zuchy brały udział również w zwiadzie terenowym połączonym z quizem sprawdzającym wiedzę nt. naszej szkoły. Wszystkie zuchy  ciężko pracują i bardzo się starają przestrzegać zasad Prawa Zucha.

M.P.

Joomla Template - by Joomlage.com