pasowanie pierwszaków 2012
więcej zdjęć w galerii>>>

Dzień 19 października 2012 roku zapadnie na długo w pamięci uczniom klas pierwszych. Tego dnia zdali oni swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach.
Do ślubowania przygotowywali się pod czujnym okiem pań wychowawczyń – Urszuli Krasuskiej, Joanny Celińskiej i Małgorzaty Pieniak. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Również uczniowie przybyli tego dnia w odświętnych strojach, w otoczeniu swoich bliskich.
Na wstępie pani Dyrektor Hanna Głuchowska powitała przybyłych gości, a następnie zwróciła się do uczniów, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie, egzaminowani przez dwie wróżki,  wierszem i piosenką zaprezentowali zebranym to, czego nauczyli się w pierwszym miesiącu nauki. Trema była ogromna, ale wszystko wypadło wspaniale.
Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste ślubowanie złożone na sztandar szkoły, w którym pierwszaki zobowiązały się być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię szkoły, swoim zachowaniem i nauką przynosić chlubę rodzicom oraz nauczycielom. Następnie uczniowie przechodząc przez Bramę Mądrości zostali symbolicznym ołówkiem pasowani przez Panią Dyrektor na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, a rodzice niespodziankę ze słodyczami. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek do swoich klas.
Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Urszula Krasuska