Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Zajęcia przeprowadził ratownik medyczny siedleckiego pogotowia ratunkowego. Pan Tomasz zapoznał dzieci z etapami pierwszej pomocy. Uczniowie uczyli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo poszkodowanego. Utrwalili sobie numery telefonów ratunkowych oraz zapoznali się z całą procedurą zgłaszania wypadku i wzywania fachowej pomocy. Uczniowie mieli również okazję praktycznie wykonywać poznane działania ratownicze przy użyciu fantomu. Uczyli się także, jak za pomocą trzech zmysłów rozpoznać czy poszkodowany oddycha.

Tego typu zajęcia są bardzo istotne, ponieważ już od najmłodszych lat oswajają dzieci z koniecznością niesienia pomocy poszkodowanym. Dzieci uczą się odpowiedzialności zarówno za siebie, jak i za innych.

Joomla Template - by Joomlage.com