dzie niepodlegoci 2012
więcej zdjęć w galerii>>>

W dniu 9 listopada 2012 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego uroczysta akademia poświęcona 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 4-6 uczęszczający na zajęcia koła historycznego. Narratorzy zwracali uwagę na okoliczności utraty polskiej państwowości w XVIII w. Podkreślano patriotyczną postawę naszych pradziadów, dzięki której najcenniejsze wartości zostały ocalone. Pięknej recytacji poezji towarzyszyła cisza i skupienie słuchaczy. Chór szkolny pod kierunkiem Pani Elżbiety Dembowskiej wykonał wiązankę pieśni patriotycznych z epoki. Dekoracja przygotowana przez Panią Lidię Półtorak nawiązywała do tematyki części artystycznej. Polska zrywała okowy, w których znalazła się na skutek rozbiorów w latach1772, 1793, 1795. Uroczystość odbyła się z udziałem pocztu sztandarowego. w dniu 11 listopada 2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Maria Dobrowolska nauczyciel historii