Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

 Uczniowie klas IV i V  uczestniczyli w projekcie przyrodniczym:

- klasy IV -„Lasy w Polsce – historia lasów, największe kompleksy leśne w Polsce”

- klasy V-„Ochrona gatunkowa roślin i zwierząt w Polsce”.

Koordynatorami przedsięwzięcia były panie: Danuta Demianiuk i Elżbieta Brzycka. W ramach projektu uczniowie klas IV wraz z wychowawcami przygotowali materiały na wielki finał – czyli rozgrywki międzyklasowe. Dzieci wykonały kolorowe plakaty na temat polskich lasów i ich rodzajów, a także drzew najczęściej występujących w naszych lasach – na uwagę zasługiwał plakat o rodzajach drzewostanu. Przygotowały też szereg rebusów i zagadek związanych z tematyką projektu. 

 

Uczniowie na godzinach wychowawczych, wykonali  także liście drzew, na których zapisano prośby i apele liści kierowane do dzieci - „Nie niszcz mnie!”, „Nie zrywaj mnie!”, „Zobacz – jestem potrzebny!”, „Beze mnie nie ma życia!” itp., które to podczas finału były przyczepiane na matrycę dużego drzewa. Finał projektu odbył się  na godzinie wychowawczej. Dzieci bardzo mocno zaangażowały się w jego przebieg, był bardzo zacięty, a po wyrównanej walce zwyciężyła klasa IV c, której serdecznie gratulujemy. Uczniowie klas V wykonali piękne plakaty na temat ochrony gatunkowej roślin i zwierząt w Polsce, oraz prezentacje, które były zaprezentowane podczas podsumowania. Prace uczniów zostały wyeksponowane na tablicach na korytarzach szkolnych. Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniów na różnorodność biologiczną polskich lasów oraz na problemy ekosystemów leśnych, ochronę gatunkową roślin i zwierząt żyjących w Polsce, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska oraz zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. Dziękujemy uczniom klas IV i V za zaangażowanie i piękne prace.

 

Joomla Template - by Joomlage.com