23.03.20018r odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięły w niej udział dwie klasy pierwsze, I a oraz I b. Pierwszą atrakcją była wizyta w Muzeum Archeologicznym. Uczniowie brali udział w zajęciach manualnych pt. „Modelina”, każdy uczestnik miał możliwość zrobienia paciorkowego naszyjnika. Zajęcia poprzedzone były zwiedzaniem wystawy stałej „ Pradzieje ziem polskich”.

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Manufakturze cukierków „Cukier Lukier” na warsztatach kręcenia lizaków. Tutaj również uczniowie mieli możliwość stworzenia swojego własnego lizaka. Odbył się również pokaz ręcznego wykonywania cukierków i lizaków metodą XVII w. Ostatnim punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym i pobyt na największej w Polsce wystawie budowli z klocków LEGO pt. „Inwazja Gigantów”. Niewątpliwie wystawa imponuje rozmachem i skalą. Obejrzeliśmy tam min. figury super bohaterów wykonane w skali 1:1 (Spaidermen, Kapitan Ameryka, Iron Man). Hitem była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z figurami polskich piłkarzy tj. Robert Lewandowski czy Kamil Grosicki. Uczniowie mieli również możliwość spędzenia czasu w strefie zabawy gdzie samodzielnie budowali z dostępnych klocków. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Siedlec.

A.S.