Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

instaling logo duze e1517767099828 620x146      https://instaling.pl/

Idąc z duchem czasu oraz wykorzystując tak lubiane przez dzieci i młodzież nowoczesne technologie, nasza szkoła w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego przystąpiła do X Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

 

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Wszyscy wiedzą, że najlepsze rezultaty daje systematyczna praca. Nawet kilka minut na naukę przyniesie efekty, jeśli tylko będzie to codzienne kilka minut. Tylko jak przypilnować dziecko, które tak łatwo „zapomina” o wszystkim, co związane ze szkołą? Przez kilka dni może i można je upilnować, ale na dłuższą metę kto dałby radę?
Znaleźliśmy rozwiązanie obu powyższych kwestii. Dzięki połączonym siłom dwóch specjalistów w swoich branżach opracowano aplikację Insta.Ling, przeznaczoną do nauki słówek.
Dziecko rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym dziecko dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Dodatkowo można posłuchać wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, dzięki czemu unika się monotonii i znużenia dziecka.
Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do dziecka. Dzięki temu z jednej strony dziecko nie traci czasu na słówka, które już dobrze zna, a z drugiej poziom trudności nie jest zawyżony.
Istnieje możliwość podglądu raportów o systematyczności pracy i postępach dziecka. Dzięki temu nie tylko na można mieć wgląd w efekty nauki, lecz również aktywnie włączać się w motywowanie dziecka do systematycznej pracy.
Na początek innowacją tą zostali objęci uczniowie klas VII w zakresie nauki języków obcych czyli języka angielskiego oraz niemieckiego. Miesiąc luty był traktowany jako wdrożeniowy, zaś od marca wielu uczniów zebrało już na swoim koncie zasłużone laury w postaci ocen za systematyczną pracę!
Zachęcamy Rodziców do aktywnego włączenia się w prace swoich dzieci i aktywowanie "KONTA RODZICA" zaś uczniom gratulujemy zapału w pracy na starcie z nowym wyzwaniem i życzymy dalszej wytrwałości w nauce:)

M.A.

Joomla Template - by Joomlage.com