W najbliższy piątek -  13 kwietnia 2018 roku, odbędzie się II Międzyszkolna Mała Liga z Języka Angielskiego dla klas II i III szkoły podstawowej. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Naszą Szkołę reprezentować będą dwie dziewczynki  z klas trzecich: Maja Sienkiewicz z klasy III F oraz Nikola Grzesiewicz z klasy III G.

Natomiast dzień później, w sobotę 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy Anglojęzycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach. Pod koniec marca, w naszej Dwunastce odbyły się szkolne eliminacje do tego konkursu w wyniku których jury wyłoniło laureatów. Z klas I-III do dalszego etapu przeszła Julia Lipińska z klasy III B, a w klasach IV-VII zwyciężyła Eliza Liaszenko z klasy V A. Julia zaprezentuje wiersz "Wind on The Hill" oraz fragment "Winnie the Pooh" (oba autorstwa A.A. Milne) zaś Eliza wyrecytuje wiersz "A lazybones" Juliana Tuwima a przeczyta fragment "Charlie and the chocolate factory" autorstwa Roalda Dahla.

Wszystkim uczestniczkom życzymy powodzenia i będziemy ściskać za nie kciuki. GOOD LUCK!

A.K.