Przedstawienie „Witaj Wiosno” dla klas I – III przygotowała klasa I d pod opieką p. Agnieszki Korytowskiej. Dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny z elementami dramy, który rozpoczął się od tańca śnieżynek do utworu A. Vivaldiego p.t. „Zima”. I w końcu przyszła WIOSNA. Roztopiła bałwanka, rozsiała kwiatki na łące i powitała bociana, który przyleciał z ciepłych krajów. Dzieci pięknie przedstawiły przygotowany program, w którym nie zabrakło wierszyków, piosenek, scenek dramowych i humoru. Nieco odmiennie wiosnę przywitali uczniowie klas starszych –przybyli do nich diabeł i anioł. A że Pierwszy Dzień Wiosny nazywany jest potocznie Dniem Wagarowicza, szatan kusił młodzież ucieczką z lekcji i spędzeniem tego czasu na przyjemnościach. Jednak anioł wyłożył swoje racje: „Nie słuchaj tego rogacza! On cię kusi do złego. Ja mam dla ciebie lepszy pomysł na spędzenie dnia dzisiejszego.” I po chwili dodał: „Idź do szkoły. To jasne, że tam ciekawie spędzisz czas.” Biedny uczeń… miał dylemat – wagary czy szkoła?

Chwilę później szkołę odwiedziła Pani Wiosna, która jest najpiękniejszą porą roku i nie ukrywała, że jest z tego powodu bardzo radosna. Zachęcała uczniów, aby na łonie przyrody odpoczywali i przyjemnie czas spędzali. Ale również przypomniała, że choć wiosenne słońce świeci, nie należy zapomnieć o nauce. Inscenizację dla klas IV – VII przygotowała klasa V b z wychowawczynią p. Katarzyną Kępa – Brudny. Piękną, wiosenną dekorację wykonała p. Bogusia Chalecka, a o sprzęt i nagłośnienie zadbał p. Michał Powałka. Teraz wszyscy czekamy na lato…

A.K i K.K-B.