Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Dnia 13 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły – pani dyrektor Hanna Głuchowska, pani wicedyrektor Ewa Niedziółka oraz poczet sztandarowy, w składzie – Mikołaj Kołodziejak, Weronika Nowak, Wiktoria Jastrzębska, Bartosz Głuchowski, Oliwia Szysz oraz Natalia Szandecka, pod opieką pani Bogusławy Chaleckiej, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej.Uroczystości miejskie rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Stanisława BM, w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD, w której uczestniczyli: przedstawiciele władz miejskich wraz z Prezydentem Miasta panem Wojciechem Kudelskim, wiceprezydentem Anną Sochacką, przewodniczącym Rady Miasta – Henrykiem Niedziółką, a także radny wojewódzki Karol Tchórzewski, radni miejscy, nauczyciele, uczniowie, funkcjonariusze służb mundurowych i obywatele naszego miasta.

 

Po mszy, uczestnicy uroczystości przenieśli się pod Tablicę Katyńską, wmurowaną w ścianie kościoła św. Stanisława BM. To tam właśnie zebrały się liczne poczty sztandarowe siedleckich szkół, w tym nasz, by oddać hołd siedlczanom, pomordowanym 78 lat temu przez władze sowieckie. Odśpiewano Hymn państwowy, złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Odczytano liczącą 155 nazwisk tzw. Siedlecką Listę Katyńską – nazwiska oficerów i żołnierzy pochodzących z Siedlec, którzy zostali zgładzeni w obozach w Katyniu, Miednoje i Piatichatkach. Następnie udano się, by złożyć wieńce i zapalić znicze w innych historycznych miejscach upamiętniających zbrodnie dokonane na mieszkańcach naszego miasta – pod Pomnik Sybiraków, pamiątkową tablicę pomordowanych w dawnej katowni Urzędu Bezpieczeństwa w budynku „Starej Poczty” przy ul. Piłsudskiego 4 oraz pod Krzyż Katyński i mogiłę 14.

KM-S

Joomla Template - by Joomlage.com