W Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbywają się zajęcia dla uczniów szczególnie zainteresowanych  robotyką i programowaniem. Uczniowie rozwijają logiczne myślenie poprzez gry planszowe i łamigłówki. W świat programowania wkraczają z wykorzystaniem robotów: Edison. OzoBot, mBot, LOFI. Definiują różne komendy, które później wykonują robociki. W swojej pracy wykorzystują środowisko Arduino i Scratch. Sterują robotami za pomocą smarfona, pilota od telewizora, tabletu oraz laptopa. Grają w edukacyjną grę Scottie Go! z interaktywnym kursem programowania. Rozwijają intuicję algorytmiczną. Układają Radosne Sześciany Happy Cube.Nasi przyszli programiści bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w zajęciach, gdzie uczą się rozwiązywania skomplikowanych problemów algorytmicznych i pracy w grupie.

EB