W czwartek 3 maja 2018r. w Siedlcach odbyły się uroczystości miejskie z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godz. 10.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą w siedleckiej katedrze odprawił ks. Biskup Kazimierz Gurda. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości w towarzystwie Orkiestry Wojskowej, kampanii reprezentacyjnej I Warszawskiej Brygady Pancernej, licznych pocztów sztandarowych szkół, uczelni, urzędów, instytucji, służb mundurowych, związków zawodowych, stowarzyszeń, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy Siedlec udali się na Skwer Tadeusza Kościuszki.

Tam uroczystość zaczęto od zawieszenia flagi i odśpiewania hymnu narodowego. Tuż po godzinie 12. z wieży ratusza odegrano hejnał „Witaj Majowa Jutrzenko”. Swoją przysięgę złożyli członkowie Stowarzyszenia Jednostek Strzeleckich „Strzelec”, odczytano „Apel pamięci” i oddano salwę honorową, po czym przemówienie wygłosił prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, w którym odniósł się do historii, aktualnych wydarzeń w kraju oraz sytuacji w Europie. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wieńce i wiązanki kwiatów.

Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowali: dyrektor Hanna Głuchowska, opiekunowie pocztu sztandarowego: Grzegorz Jastrzębski, Bogusława Chalecka oraz uczniowie: Natalia Szandecka, Oliwia Szysz, Klaudia Kurek, Patrycja Filipek, Mikołaj Kołodziejak, Bartosz Koper.