dzień języków obcych 2012
więcej zdjęć w galerii>>>

Dnia 20 listopada odbył się Dzień Języków Obcych. W Europie taki dzień obchodzony jest od 11 lat, a w naszej szkole miał miejsce po raz drugi. W obchodach tego wydarzenia brali udział uczniowie klas IV – VI. Klasy piąte i szóste prezentowały przygotowane wcześniej piękne prezentacje o wybranym kraju, w którym mówi się po angielsku. Występom klas często towarzyszyła muzyka oraz tańce. Aby przybliżyć dany kraj widzom, poszczególne klasy postarały się o wyszukanie ciekawostek i przedstawienie ich z dużym poczuciem humoru. Prezentacje wzbogacały wymyślne, starannie przygotowane i często zabawne przebrania. Chociaż wszystkie prezentacje były piękne i zasługiwały na uwagę, jury wybrało i nagrodziło trzy klasy. Miejsca I przyznano klasom: Vb oraz Vc, a wyróżnienie klasie VIb. Pomiędzy prezentacjami czas umilały uczennice klas VIa oraz VIb prezentując piosenki w języku angielskim. Prawdziwym rarytasem wieńczącym ten wyjątkowy dzień było przedstawienie teatralne ''PUSS IN BOOTS'' („Kot w butach”), przygotowane przez uczestników teatralnego koła języka anielskiego '' English drama for kids'' z klas Va i Vb pod kierunkiem p. Marzeny Arct.

Agnieszka Wilk