korneliiada 2013 29 20130118 1153769560
więcej zdjęć w galerii>>>

Dnia 8 stycznia, w rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego, w naszej szkole odbył się Wielki Finał I Siedleckiej Międzyszkolnej "Korneliady" - pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce - Pana Wojciecha Kudelskiego.

Głównym celem naszego przedsięwzięcia było propagowanie wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa książek tego Wielkiego Pisarza. Finał "Korneliady" poprzedzały liczne konkursy plastyczne, literackie oraz "Turniej wiedzy o życiu i twórczości Przyjaciela Dzieci".

Wśród zgromadzonych gości Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach - Pani Hanna Głuchowska powitała między innymi zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji - Pana Pawła Golca; Panią dr Marzenę Kowalczuk - Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach oraz przewodniczącą komisji Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego; Panią Małgorzatę Kudelską - przewodniczącą konkursów plastycznych; Pana Henryka Niedziółkę - Radnego Miasta Siedlce; sponsorów, którzy pomogli nam uświetnić ten dzień wspaniałymi nagrodami; Dyrektorów Siedleckich Szkół Podstawowych i ich przedstawicieli oraz licznie zgromadzonych laureatów i wyróżnionych w poszczególnych konkursach, jak również uczniów SP Nr12.

Barwną część artystyczną przygotowały dzieci z koła teatralnego klasy IId pod opieką p. Małgorzaty Komodowskiej oraz starsi i młodsi artyści pięknie recytujący mało znaną poezję Kornela Makuszyńskiego, natomiast różnorodną oprawę muzyczną zapewnili uczniowie klas V i VI pod czujnym okiem p. Katarzyny Kownackiej i p. Elżbiety Dembowskiej. Występy pięknie prezentowały się na tle dekoracji wykonanych przez p. Lidię Półtorak. Nad całością przedsięwzięcia czuwały p. Elżbieta Malinowska oraz p. Ewa Kozioł, a uroczystość poprowadziła p. Marzena Arct.

Laureaci konkursu plastycznego dla klas I-III - " W świecie książek Kornela Makuszyńskiego"

I miejsce: Karolina Świniarska kl.II SP Nr6 w Siedlcach
                 Szymon Szczepanik kl.II SP Nr6 w Siedlcach

II miejcse: Wiktoria Sielawko kl.III SP Nr12 w Siedlcach

III miejsce: Karolina Stolarczyk kl. III SP Nr12 w Siedlcach
                    Karolina Przedlacka kl.III SP Nr12 w Siedlcach

Wyróżnienie: Dominika Wereda kl.II SP Nr10 w Siedlcach
                       Stanisław Drabio kl.I SP Nr4 w Siedlcach

Laureaci konkursu plastycznego dla klas IV-VI - "Czytajmy książki Kornela Makuszyńskiego"

I miejsce: Katarzyna Kozioł kl.IV SP Nr9 w Siedlcach,
                 Jakub Gurba kl.IV SP Nr10 w Siedlcach

II miejsce: Wiktoria Ciok kl.VI SP Nr12 w Siedlcach

III miejsce: Julia Arct kl.V SP Nr12 W Siedlcach

Wyróżnienie: Patrycja Dmitrowicz kl.V SP Nr10 w Siedlcach

I miejsce: Wiktoria Ciok kl. VI SP Nr12 w Siedlcach

II miejsce: Katarzyna Kozioł kl.IV SP Nr9 w Siedlcach

III miejsce: Eryk Kalaciński kl.VI SP Nr5 w Siedlcach

Laureaci drużynowego "Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego"

I miejsce - SP Nr6 w Siedlcach

II miejsce - SP Nr11 w Siedlcach

III miejsce - SP NR5 w Siedlcach i SP Nr12 w Siedlcach

Klasyfikacja generalna I MIĘDZYSZKOLNEJ SIEDLECKIEJ KORNELIADY:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek. Podziękowania ślemy również w stronę opiekunów, którzy wspierali swoich wychowanków. Mamy nadzieję, że we wszystkich pozostaną miłe wspomnienia i chęć udziału w kolejnych edycjach KORNELIADY!

Marzena Arct