03.09.2018 r. o godz. 9.30 klasy I-III   rozpoczęły rok szkolny 2018/2019.  Akademię rozpoczęliśmy wprowadzeniem  sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem zabrała  głos pani  dyrektor Hanna Głuchowska, która powitała serdecznie uczniów i rodziców, zwłaszcza pierwszoklasistów. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Miasta. Pan Henryk Niedziółka  wręczył na ręce  Pani Dyrektor list od Prezydenta  Siedlec, a pani wicedyrektor Ewa Niedziółka odczytała  list Ministra Oświaty.  Wierszem i piosenką  nowych uczniów   powitały klasy  IIII a i II a.  Po odśpiewaniu hymnu  Szkoły nastąpiła prezentacja nauczycieli klas I  i  losowanie  list z nazwiskami dzieci.  Potem uczniowie  udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.

Klasy IV – VIII swoją uroczystość miały  o godzinie 11.00. Akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Hanna Głuchowska, która powitała wszystkich zebranych nauczycieli, gości, uczniów i ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Następnie poinformowała o nowych inwestycjach, które zostały zrealizowane w czasie wakacji oraz o zmianach czekających nas w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor dokonała prezentacji nowych nauczycieli oraz wychowawców klas IV. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta Siedlce pan Henryk Niedziółka, który złożył życzenia wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny. Następnie panie wicedyrektor – Grażyna Leydy zapoznała zgromadzonych z treścią listu przesłanego przez panią minister Edukacji Annę Zalewką. Podczas uroczystości pani dyrektor Hanna Głuchowska, pani wicedyrektor Ewa Niedziółka oraz pan Henryk Niedziółka uroczyście wręczyli naszym uczniom, mającym znaczące sukcesy w dziedzinie nauki, Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce oraz listy gratulacyjne dla Rodziców.Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy Va z wychowawcą Magdaleną Zdolińską. Po obejrzeniu występów piątoklasistów wspieranych prze chór szkolny uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W  ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

Magdalena Zdolińska