W dniu 27.09.2018r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki pod hasłem: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz  25-lecia powstania  naszej Szkoły. Młodzi wokaliści z wielkim zaangażowaniem wykonywali przygotowany repertuar. Każdy występ został nagrodzony gromkimi oklaskami. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Po naradach komisja w składzie: p. Bożena Wojciuk, p. Magdalena Ciombor oraz p. Marcin Chojecki ogłosiła wyniki. W I kategorii (uczniowie klas I-III) I miejsce zajęła Karolina Szczepańska (SP nr 11), II miejsce zajął Dominik Kur (SP nr 6), a III miejsce zajął Karol Buta (SP nr 3). Wyróżnienia otrzymały: Pola Waszczuk (SP nr 10) oraz Gabriela Trochimiuk (SP nr 4). W II kategorii (klasy IV-VIII) I miejsce zajęła Natalia Grzesiewicz (SP nr 12), II miejsce zajęła Maja Chazan (SP nr 7), a III miejsce zajęła Urszula Chojecka (SP nr 6). Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kozak (SP nr 11) oraz Julia Supeł (SP nr 9). Laureatom serdecznie gratulujemy. Rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystej Akademii z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 12 w dniu 11 października 2018r. Konkurs przygotowały panie: Katarzyna Sypuła, Martyna Jastrzębska, Monika Frydrychiewicz, Aneta Chraniuk. O sprzęt nagłaśniający zadbał p. Michał Powałka.                                                                        Aneta Ch.